چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

خرید خوابگاه جدید دانشجویی، و جایگزینی آن با یک خوابگاه قدیمی

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از خرید خوابگاه جدید دانشجویی و جایگزینی آن با یک خوابگاه قدیمی که وضعیت مناسبی نداشت، خبر داد و تاکید کرد که با خرید این خوابگاه، به یکی از مشکلات و دغدغه های دانشجویان طی یک دهه گذشته پایان داده شد.

    دکتر امیرمسعود عرب روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این باره توضیح داد: سکونت بیش از یکصد دانشجو در خوابگاه قدیمی، بدلیل قدمت ساختمان و تاسیسات فرسوده آن که پاسخگوی نیاز دانشجویان نبود، عبور خط مترو از زیر این ساختمان قدیمی که هر از گاهی با لرزش هایی همراه بود، موقعیت جغرافیایی خوابگاه قدیمی که در معرض آسیب های اجتماعی بود، فاصله زیاد آن با دانشگاه و مشکلات ایاب و ذهاب دانشجویان به دلیل مسیر طولانی بین خوابگاه و دانشگاه، کیفیت زندگی دانشجویان را تحت تاثیر قرار می داد و بر نگرانی های مسئولان دانشگاه می افزود.

    وی تصریح کرد: از ابتدای پذیرش مسئولیت این دانشگاه، دغدغه تغییر شرایط خوابگاهی و جایگزینی ساختمانی مناسب بجای این خوابگاه قدیمی دانشجویان را داشتم تا بتوانم به مشکلات بیش از یک دهه دانشجویان و نارضایتی آنان از محل سکونتشان پایان بدهم.

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: برای تحقق این هدف، از حدود یک سال و نیم پیش، با توکل به خداوند و استفاده از منابع داخلی دانشگاه و دریافت وام از بانک، ساختمان جدیدی را جهت خوابگاه دانشجویان در منطقه غرب تهران خریداری، و با جایگزینی آن بجای خوابگاه قدیمی در شرق تهران، به مشکلات یک صد دانشجوی پسر ساکن در خوابگاه قدیمی پایان دادیم.

    دکتر عرب گفت: با توجه به اینکه چهار خوابگاه دیگر دانشگاه در منطقه غرب تهران واقع شده است، ساختمان خوابگاه جدید را نیز در بلوار فردوس خریداری کردیم که دارای 340 مترمربع مساحت و 1700 مترمربع زیربنا (پنج طبقه با مشاعات) است و گنجایش بیش از یکصد دانشجو را دارد.

   وی بااشاره به اینکه هم اکنون مراحل تامین اعتبار و تجهیز خوابگاه جدید در جریان است، افزود: تصمیم داریم تا علاوه بر انتقال بخشی از  وسایل خوابگاه قدیمی به ساختمان جدید، نسبت به نوسازی بخشی از وسایل و امکانات اقامتی دانشجویان در خوابگاه جدید نیز اقدام کنیم که زمان زیادی نمی برد.

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تصریح کرد: ان شاالله به محض تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازگشایی خوابگاه ها، دانشجویان شهرستانی این دانشگاه نیز در خوابگاه ها از جمله خوابگاه جدید، اسکان داده می شوند.

   گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات تحت نظارت وزارت بهداشت، نسبت به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و 800 دانشجو در سه مقطع  رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی) اقدام می کند.

    از پنج خوابگاه دانشجویان این دانشگاه، سه خوابگاه به دختران دانشجو و دو خوابگاه به دانشجویان پسر اختصاص دارد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٠:٣٧ - يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٦٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج