چاپ        ارسال به دوست

مدیر گروه آموزشی ارتوز و پروتز دانشگاه علوم پزشکی ایران:

جایگاه مطلوب ارتوز و پروتز در میان رشته های توانبخشی

سومین کنگره دانشجویی ارتوز پروتز طی روزهای 15 و 16 اسفندماه سال جاری در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه، دکتر حسن سعیدی مدیر گروه آموزشی ارتوز و پروتز دانشگاه علوم پزشکی ایران در این رویداد علمی، ضمن تبریک روز ارتوز و پروتز به بیان تجربیات دروان دانشجویی خود پرداخت و گفت: در ابتدای راه اندازی رشته ارتوز و پروتز ، بسیاری از متولیان وزارت بهداشت نیز با جایگاه رشته آشنا نبودند اما با سختکوشی های مداوم ، امید و انگیزه و پیگیری های دانشجویان و کارشناسان وقت، این مسیر را ادامه پیدا کرد و خوشبختانه امروز وضعیت جایگاه ارتوپدفنی در میان رشته های توانبخشی مطلوب است و با ایجاد بورد تخصصی و انجمن علمی ارتوز و پروتز در کنار پیگیری استاندارسازی تعرفه ها و سایر مسائل مرتبط به این رشته آموزشی، فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان کارشناس و مسئول فنی در نظام سلامت خدمت کنند.

دکتر بابک فرزین نیا معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در مراسم سومین کنگره دانشجویی ارتوز پروتز ضمن تبریک روز ارتوز و پروتز به خانواده بزرگ توانبخشی و به ویژه اعضای هیات علمی، کارشناسان و دانشجویان این رشته آموزشی گفت: پتانسیل اساتید این حوزه و حمایت های استادان از این رویداد علمی در کنار اهتمام و پویایی دانشجویان رشته ارتز و پروتز، نقطه امیدی برای آینده روشن جایگاه علمی این رشته است.

وی افزود: در این سمینار مشارکت وهم افزایی دانشجویان از سایر دانشگا های کشورنیز اثر بخش است و امیدواریم طی برگزاری این رویداد علمی آخرین یافته ها و تجربیات اساتید و پیشکسوتان در اختیار دانشجویان قرار بگیرد .

دکتر فرزین نیا با اشاره به تاکید بر کسب و کار در حوره کاری ارتوز و پروتز گفت: بهره مندی از تجربیات اسایتد و کارگاه ها و پنل های آموزشی این رویداد علمی برای رسیدن به این هدف کمک کننده است و دانشجویان می توانند با کسب اطلاعات، آینده روشنی داشته باشند .

وی با اشاره به روز درختکاری (14 اسفند) گفت: بمنظور گرامیداشت روز درختکاری یک اصله درخت به رسم یادبود این رویداد علمی و در راستای حفظ محیط زیست در فضای عمومی دانشگاه کاشته می شود.

در ادامه این مراسم دکتر باقرزاده رئیس انجمن علمی ارتوز و پروتز گفت: انجمن ارتوز و پروتز از این سمینار و رودادهای علمی که به ارتقا جایگاه رشته و بروزرسانی اطلاعات و یافته های علمی این گروه آموزشی کمک می کند و با بررسی و رفع مشکلات تعرفه ها، استاندارسازی تعرفه ها و کارهای گوناگون را انجام می دهد و امیدواریم با برگزاری کنگره ارتوز و پروتز در خردادماه سال آتی با  حضور اساتید خبره و با تجربه در کنار دانشجویان تحصیلات تکمیلی بتوانیم شاهد جریانات خوبی باشیم.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم: گلرخ

 


١٤:٠٥ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٤٠٢    /    عدد : ٢٨٣٧٦    /    تعداد نمایش : ١٥١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج