چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی :

پیام تبریك رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در گرامیداشت روز ملی " ارتوز و پروتز"

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی امروز در سالروز ملی « ارتوز و پروتز »، با انتشار پیام، فرارسیدن این مناسبت را به همه اعضای هیات علمی، كارشناسان و دانشجویان این حوزه تبریك گفت.

به گزارش وبدای دانشگاه، متن پیام دكتر سیدعلی حسینی به این شرح است:

توجه به سالروز ملی « ارتوز و پروتز »، بهانه ای برای آگاهی جامعه از جایگاه و اهمیت این حوزه در توانبخشی، سلامت روانی و اجتماعی افراد جامعه است كه با پیچیده تر شدن زندگی بشر، روزبه روز افزایش می یابد.

درحالی كه پیشرفت علم پزشكی، از یك سو در پیشگیری از افزایش معلولیت ها موثر بوده است، از طرف دیگر، روند رو به رشد جمعیت سالمندان در كشور ما و دیگر كشورها، گسترش برخی بیماری ها مانند دیابت، گسترش ارتباطات و در نتیجه افزایش تصادفات، نیاز افراد را به علم و تخصص ارتز و پروتز و كاربرد آن در جامعه بویژه در میان افراد سالمند و افراد دارای معلولیت، افزایش داده است.

اثرگذاری این علم، آنقدر گسترده است كه می توان آن را نه تنها در حوزه توانبخشی، بلكه در حوزه های سلامت روانی و اجتماعی نیز تاثیرگذار دانست، چرا كه ساخت و بكارگیری یك عضو مصنوعی، علاوه بر اینكه در توانبخشی و بازگشت افراد كم توان و ناتوان به زندگی عادی و روابط اجتماعی موثر است، به دلیل افزایش اعتماد بنفس، حضور در اجتماع و كسب استقلال بیشتر، در سلامت روانی و اجتماعی این افراد، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

اینجانب ضمن گرامیداشت این مناسبت ارزشمند، فرارسیدن آن را به همكاران حوزه ارتوز و پروتز، اعضای محترم هیات علمی، كارشناسان و دانشجویان این رشته در دانشگاه و مراكز درمانی وابسته به دانشگاه، تبریك گفته و آرزوی سلامتی و بهروزی برای ایشان دارم.

دكتر سیدعلی حسینی

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی


٠٧:٤٦ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٤٠٢    /    عدد : ٢٨٣٦٨    /    تعداد نمایش : ١٣٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج