چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

   مراسم معارفه دکتر « حمیدرضا خانکه » سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (چهارشنبه) با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر محمدعلی محسنی بندپی نماینده مجلس شورای اسلامی، جمعی از اعضای هیات امنای دانشگاه، روسای پیشین دانشگاه، معاونان، مدیران معاونت های مختلف و کارکنان در سالن اجتماعات شهید احمدی روشن این دانشگاه برگزار شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در این مراسم که جمعی از کارکنان و دانشجویان به دلیل شرایط کرونایی، بصورت آنلاین شرکت داشتند، با اعطای تقدیرنامه ها و اهدای هدایایی از خدمات دکتر امیرمسعود عرب رئیس سابق این دانشگاه نیز تقدیر شد.

   دکتر " علی اکبر حقدوست " معاون آموزشی وزیر بهداشت در این مراسم با بیان خاطره ای از زمانی که مسئولیت دانشگاه کرمان را بعهده داشت، گفت: بعد از قبول این مسئولیت، درحالی که تمام فعالیت روسای قبل را برای خودم مرور می کردم، متوجه شدم که تنها چیزی که از آنان به یاد مانده، " محبت، دوستی، صفا و صمیمیت " است و هر کس این درخت دوستی و محبت را پربارتر کاشته باشد، موفق تر عمل کرده است.

   وی همچنین با بیان خاطره ای از زمانی که دکتر بازرگان ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان را بعهده داشت، گفت: ایشان در زمانی که لازم بود، بدون توجه به سمت و موقعیت خودش، آستین بالا زد و مانند یک کارگر کار کرد و مردم کرمان که ایشان را می شناختند، به کمک ایشان آمدند، بنابر این ان شاالله بتوانیم بی ریا، هرکاری که از دستمان برمی آید برای دانشگاه و کشورمان انجام بدهیم.

   دکتر حقدوست در پایان سخنانش با دعای خیر برای دکتر خانکه جهت پیشبرد اهداف دانشگاه و دکتر عرب که توفیق خدمت را داشته است، افزود: امیدوارم همگی درس زندگی را از ائمه اطهار بگیریم و در آخرت به کارهایی که انجام می دهیم، افتخار کنیم.

******

   دکتر حمیدرضا خانکه سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز طی سخنان کوتاهی با تقدیر از خدمات دکتر عرب در طول مسئولیت این دانشگاه، بخشی از سوابق علمی و آموزشی و مسئولیت های اجرایی خود را بیان داشت و گفت: در سال 1374 با لباس پرستاری وارد این دانشگاه شدم و تاکنون علاوه بر مسئولیت معاونت تحقیقات و فناوری، معاونت درمان و توانبخشی، مدیریت گروه پرستاری، مديریت کل آموزش مداوم و بازآموزي ها و مدیریت مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه، بعنوان معاون تخصصی بحران و پدافند غیرعامل مرکز مدیریت حوادث وزارت بهداشت، رییس دبیرخانه کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه وزارت بهداشت، مسئول دبیرخانه حوادث بیمارستانی مرکز مدیریت حوادث وزارت بهداشت و عضو كميته کشوری راهبري تدوين سند سياست بهبود و ارتقای  مدیریت اورژانس بیمارستانی خدمت کردم و هم اکنون نیز مانند یک سرباز در خدمت ستاد ملی مبارزه با کرونا هستم.

    وی افزود: از دو سال پیش تاکنون مدرس دانشگاه کارولینسکای سوئد و دانشگاه لایپزیک آلمان و عضو برد علمی دانشگاه لایپزیک بوده ام.

  وی با اشاره به تمایز دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دیگر دانشگاه های کشور، افزود: این دانشگاه با 22 گروه آموزشی و 8 مرکز تحقیقات که 60 درصد دانشجویان آن را شاغلان در مقاطع تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند، تلاش برای پیشبرد اهداف آن ، افتخار بزرگی است. الان زمان کار است و همانطور که روسای قبلی دست به دست برای این دانشگاه تلاش کردند و همه آنان فعالیت هایی را در جهت رشد و ارتقای دانشگاه انجام دادند، امیدوارم با قوت بتوانیم این مسیر را طی کنیم.

   دکتر خانکه شرایط کرونایی کشور و بحران اقتصادی و تحریم ظالمانه بر علیه مردم ایران را یادآور شد و گفت: مردم ما با قدمت دینی و فرهنگی که دارند، هم اکنون در شرایط نامناسبی بلحاظ شیوع ویروس کرونا در کشور بسر می برند همچنانکه تعداد مبتلایان و فوت شدگان در این ایام بسیار بالا است.

   وی در پایان سخنانش افزود: ان شاالله با کمک اساتید و همکاران تلاش می کنیم تا دانشگاه مسیر تعالی خود را همچنان پیش ببرد، و به خواست خداوند توفیق هم خواهیم داشت.

******

   در بخش دیگری از این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین افشاری مسئول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه طی سخنانی با تاکید بر اهمیت « عمل صالح » نزد خداوند و ائمه اطهار گفت: از حضرت محمد (ص) روایتی پربرکت موجود است که محتوای آن ، توجه به عمل صالح است.

   وی افزود: حضرت می فرمایند که عمل صالح را فراموش نکنید و تصور نکنید که چون محبت ما را دارید، عمل صالح را کنار بگذارید و یکی از عمل های صالح ، خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، همانطور که شهید سردار سلیمانی فرمود که این نظام مانند حرم می ماند که قداست خاصی دارد و در هر گوشه از نظام مقدس تلاش داشته و خدمتی انجام دهیم، شامل عمل صالح می شود.

   وی همچنین بنقل از علامه طباطبایی ادامه داد: عملی که با نیت تقرب به خدا باشد، حکم عمل صالح را دارد، هرچند که سختی هایی را هم داشته باشد.

   حجت الاسلام والمسلمین افشاری در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: فرصت عالی برای ما مقدر شده که در عرصه این دانشگاه خدمت کنیم و خداوند را شاکریم که این توفیق به ما داده شده است.

   وی با اشاره به اینکه دکتر عرب سکاندار مجموعه دانشگاه بوده و طی این مدت فعالیت های خوب و موثری انجام شد، افزود: اتفاقات خوبی طی مدت مسئولیت ایشان رقم خورد که حل مشکلات سند مالکیت دانشگاه ، خرید خوابگاه و احداث مرکز درمانی از جمله آنهاست و برای ایشان و خانواده شان آرزوی سلامتی و توفیق خدمت را داریم.

   حاج آقا افشاری در پایان سخنانش نیز برای توفیق پیش روی دکتر خانکه و موفقیت ایشان بعنوان سرپرست دانشگاه، دعا کرد.

******

   دکتر فریدون لایقی رئیس بیمارستان توانبخشی رفیده نیز در این مراسم به نمایندگی از دانشگاهیان علوم بهزیستی و توانبخشی، گفت: به نمایندگی از اعضای هیات علمی و پرسنل از دکتر عرب تشکر می کنم که طی دو سال از هیچ زحمتی برای پیشبرد اهداف دانشگاه کوتاهی نکرد و همیشه با چهره متبسم و مردمی تلاش کرد تا آرامش دانشگاه حفظ شود.

   وی با اشاره به اینکه روسای پیشین دانشگاه نیز در این مراسم حضور دارند، افزود: همچنان روسای پیشین برای پیشبرد اهداف دانشگاه تلاش می کنند، چرا که همه ما به عنوان یک تیم و اعضای یک خانواده صمیمی هستیم که برای رشد و ارتقای دانشگاه و کشورمان تلاش می کنیم.

   دکتر لایقی تصریح کرد که دانشگاه علوم بهزیستی مانند نهالی بود که توسط دکتر جغتایی بنیان گذاشته شد، و بعد از ایشان، دکتر حسینی، خانم دکتر نخعی، دکتر خرم خورشید، دکتر کمالی و دکتر عرب ، این نهال را آبیاری کرده تا قد کشید.

   وی همچنین به اجلاس سال گذشته معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشورمان اشاره کرد و گفت: در این اجلاس، حوزه توانبخشی و دانشگاه علوم بهزیستی بشکل بایسته ای به معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور معرفی شد و با بازدیدی که از بیمارستان توانبخشی رفیده داشتند، با یک سیستم جدید خدمت رسانی در حوزه توانبخشی آشنا شدند.

   رئیس بیمارستان توانبخشی رفیده افزود: از آن روز به بعد نیز افرادی از دانشگاه های سراسر کشور به بیمارستان توانبخشی رفیده معرفی می شوند تا با گذراندن دوره ای در این بیمارستان، بتوانند همانطور که معاون درمان وزارت بهداشت گفت، یک بیمارستان رفیده دیگر در هر استان احداث کنند.

   دکتر لایقی دریافت مجوز بیمارستان 540 تختخوابی در مرکز روانپزشکی رازی و مجوز بیمارستان توانبخشی اخوان را در راستای توسعه تخت های توانبخشی در کشور ذکر کرد.

   وی همچنین  ادامه داد: با آغاز همه گیری ویروس کرونا در کشور، هماهنگی خوبی بوجود آمد و با زیرساختی که از قبل در IT  دانشگاه پیش بینی شده بود، امکان آموزش از راه دور برای دانشجویان فراهم شد.

    وی از راه اندازی امکانات " توانبخشی از راه دور  (Tele Rehabilitation) " گفت که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی جزو پیشتازان این حوزه در کشور می باشد و تدوین بیش از 30 گایدلاین و دستورالعمل کشوری، که مورد تقدیر مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی قرار گرفت، از دیگر فعالیت های دانشگاه طی دو سال گذشته بود.

   وی همچنین افزود: هماهنگی بخش های آموزشی، درمانی، پژوهشی و فرهنگی – دانشجویی طی این مدت، باعث شد تا بتوانیم با آرامش در این بحران کرونا، آموزش دانشجویان را پیش ببریم بدون اینکه به سلامتی حتی یک نفر آسیبی وارد شود و پاسخگوی نیازهای کارکنان و پرسنل در بخش های مختلف بودیم تا دغدغه مسایل مالی نداشته باشند و سلامتی آنان حفظ شود.

    دکتر لایقی در پایان سخنانش، ادامه داد: با توجه به سوابق علمی و تجربه اجرایی جناب دکتر خانکه مطمئنا کشتی دانشگاه و خانواده آن به سلامت به مسیر خود ادامه می دهد.

   گفتنی است که در بخشی از این مراسم، دکتر امیرمسعود عرب گزارشی از فعالیت های دانشگاه طی دو سال مسئولیت خود را ارائه داد که متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

    لازم به ذکر است، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه در حکمی دکتر حمیدرضا خانکه را بعنوان سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منصوب ، و از خدمات صادقانه دکتر امیرمسعود عرب قدردانی کرد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٢٢:١٦ - چهارشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٦٧٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج