چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

پیام رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بمناسبت فرارسیدن روز جهانی « سلامت روان » (10 اکتبر )

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (پنجشنبه) با انتشار پیام، فرارسیدن روز جهانی و آغاز هفته " سلامت روان " (10 اکتبر- 19 مهرماه)  را به همه درمانگران و مشاوران حوزه سلامت روان تبریک گفت.

     به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، متن کامل پیام دکتر " امیرمسعود عرب " به این شرح است:

     " سلامت روان " از جمله حوزه های فعالیت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است، و قدیمی ترین و بزرگترین مرکز روانپزشکی کشور و منطقه خاورمیانه (مرکز روانپزشکی رازی)  نیز تحت پوشش این دانشگاه و حیطه اصلی فعالیت اعضای هیات علمی، کارشناسان و دانشجویان حوزه سلامت روان است.

    درمانگرانی که با مظلومترین قشر بیماران سر و کار دارند و علاوه بر درمان بیماری بیماران، به ناچار با مشکلات خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی آنان که نقش اساسی در بروز بیماری دارند، رو در رو هستند و در بسیاری از مواقع، رفع یا کاهش این مشکلات، از توان آنان خارج است.

    همین ارتباط  تنگاتنگ حوزه سلامت روانی  با  حوزه های " سلامت اجتماعی " و " توانبخشی"،  تامین سلامت روانی افراد را با  پیچیدگی و حساسیت خاصی مواجه کرده  و مشکلات  قشر روانپزشکان، روانشناسان، مشاوران، مددکاران، کاردرمانگران و پرستاران توانبخشی، را دو چندان کرده است.

   با توجه به رسالت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی جهت فعالیت در حوزه های توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان و وجود متخصصان ارزشمند در هر سه حوزه ، دانشگاه در نظر دارد تا با  اجرای الگویی جدید از تلفیق سلامت روان با توانبخشی و سلامت اجتماعی و با تحقق هدف راه اندازی « دوره های توانبخشی روان » (Psychiatric Rehabilitation ) و نیز خدمات « سلامت روان جامعه محور » (Community mental health ) ، گامهای موثرتری در حوزه سلامت روان بردارد.

   با ابراز امیدواری نسبت به تحقق شعار امسال سازمان جهانی بهداشت مبنی بر « سلامت روان برای همه، سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا »،  فرارسیدن روز جهانی " سلامت روان " را به تمامی اعضای هیات علمی، کارشناسان و دانشجویان رشته های مرتبط با حوزه روان در دانشگاه و مراکز درمانی و توانبخشی وابسته به دانشگاه، بویژه مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد)  تبریک گفته و آرزوی سلامتی و بهروزی برای همه تلاشگران این عرصه سخت و دشوار را  دارم.

دکتر " امیرمسعود عرب "

 

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی١٤:٠٣ - پنج شنبه ١٧ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٥٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج