چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

شورای مدیران گروه های آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

   شورای مدیران گروه های آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه) با حضور معاونان امور آموزشی و امور درمان دانشگاه، مدیران زیرمجموعه معاونت آموزشی و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه در سالن حوزه ریاست، تشکیل جلسه داد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " آرش میراب زاده " معاون آموزشی دانشگاه در ابتدای این نشست، به انتظارات معاونت آموزشی از اعضای هیات علمی، در اجرای برخی از برنامه ها و امور آموزشی، اشاره کرد.

   وی به تعطیلات میان ترم و همچنین تعطیلات ناشی از آلودگی هوا، بارش برف سنگین و ... ، که از قبل پیش بینی نشده است، اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این تعطیلات در تقویم ذکر نشده است و در مراکز درمانی و کلینیک های تحت پوشش دانشگاه، برای ویزیت متخصصان در این ایام، تعیین نوبت می شود، لذا برای پاسخگویی مناسب و ارائه خدمات مورد نیاز به بیماران و نیازمندان، مراکز درمانی و کلینیک ها تعطیل نبوده و دایر خواهند بود.

    دکتر میراب زاده افزود: با دایر بودن کلینیک ها و مراکز درمانی، اعضای هیات علمی و دانشجویانی که بعنوان کارورز، در این مراکز خدمت می کنند نیز تعطیل نبوده و طبق برنامه پیش بینی شده برای آنان، در کلینیک ها و مراکز درمانی حضور خواهند داشت و به مراجعان خدمات رسانی می کنند.

   وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر نیاز برخی از گروه های آموزشی  به توان علمی نیروهای ضریب K، گفت: گروه های آموزشی می توانند نیازهای هر گروه در این خصوص را اعلام کنند و در نهایت با ارسال این درخواست ها به هیات جذب، تصمیم نهایی که از سوی این هیات و با توجه به مصالح کلی اتخاذ می شود، قابل اجرا خواهد بود.

   دکتر میراب زاده به وجود بسته بین الملل در مجموعه بسته های تحول آموزشی نیز اشاره کرد و افزود: برای توسعه همکاری های بین الملل، می توانیم از نظرها و پیشنهادهای گروه های آموزشی استفاده کنیم، لذا ضروری است که اعضای هیات علمی این موضوع را مدنظر داشته و با بررسی موضوع، نسبت به ارائه راهکارها و برنامه هایی که به تحقق این هدف کمک می کند، اقدام کنند.

   وی همچنین پیشنهاد راه اندازی حوزه آموزشی تحت عنوان «فلوشیپ روانپزشکی توانبخشی» را مطرح کرد و از مدیران گروه های آموزشی خواست تا با بررسی این موضوع، نظرات خود در خصوص راهکارها و چگونگی اجرای آن را در جلسه ای مستقل اعلام کنند.

    معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با توجه به برگزاری کارگاه پیشرفته آموزشی طراحی سئوال که دارای مدرک معتبر از سوی وزارت بهداشت برای شرکت کنندگان است، از مدیران گروه های آموزشی دانشگاه خواست داوطلبان خود برای شرکت در این کارگاه را معرفی کنند تا پس از انجام مراحل اداری، جهت استفاده از پنج سهمیه دانشگاه در این بخش، اقدام شود.

******

    معاون امور درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز طی سخنانی در این نشست، بر تقویت ارتباط بین معاونت های آموزشی و درمان، و حضور فعال و موثر اعضای هیات علمی در کلینیک ها و مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه تاکید کرد.

   دکتر " بیژن خراسانی " در پاسخ به درخواست اعضای هیات علمی مبنی بر انجام ارزیابی کیفی عملکرد اعضای هیات علمی در کلینیک ها و مراکز درمانی بجای ارزیابی کمی و حضور صرف این متخصصان در مراکز درمانی، گفت: براساس سیاست های دانشگاه و معاونت درمان، کار درمانی مراجعان زمانی موفق خواهد بود که بصورت تیمی و با تعامل و همکاری متخصصان گروه های مختلف انجام شود.

    وی افزود: در عین حال که معاونت درمان اعتقاد بر حفظ شان اعضای هیات علمی در مراکز درمانی و کلینیک ها دارد، اما بر حضور موثر و فعال اعضای هیات علمی در این مراکز تاکید دارد، چرا که این بنفع بیمار، مراکز درمانی و اعضای هیات علمی است که افزایش درآمد آنان را نیز سبب خواهد شد.

   دکتر خراسانی تصریح کرد: جا برای حضور فعال و با کیفیت اعضای هیات علمی در تمامی مراکز درمانی دانشگاه وجود دارد و لذا انتظار است که اساتید خودشان معیارهای لازم برای این حضور موثر را رعایت کرده و در تعطیلات میان ترم و تعطیلات غیرمترقبه، فعالیت در مراکز درمانی را تعطیل نکرده و به صورت منظم، نسبت به خدمت رسانی به مراجعان اقدام کنند.

   معاون درمان دانشگاه همچنین در مورد تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی و کلینیک ها و اولویت بندی در این خصوص، از مدیران گروه های آموزشی خواست تا تجهیزات مورد نیاز کار آموزشی و درمانی در مراکز درمانی را اعلام کنند تا بتوان برای تامین آن ها، برنامه ریزی کرد.

    وی در پایان سخنانش، از مدیران گروه های آموزشی خواست، حداقل هایی را بلحاظ درمانی برای ارتقای دانشجویان هر گروه در نظر بگیرند تا شاهد شرکت جدی تر آنان در دوره های کارورزی و ارتقای توانمندی های علمی و عملی دانشجویان باشیم.

******

    در بخش دیگری از این نشست، مدیران زیرمجموعه معاونت آموزشی، نکاتی را مورد توجه اعضای هیات علمی قرار دادند.

   دکتر " تجریشی " مدیر واحد EDC، برگزاری کنگره های علمی بصورت مجازی را در دانشگاه امکانپذیر دانست که در صورت اعلام نیاز هر گروه و معرفی اساتید مربوطه، شرایط با همکاری واحد IT دانشگاه فراهم خواهد شد.

   وی همچنین از گروه های آموزشی خواست تا نسبت به معرفی یکی از اساتید گروه مربوطه جهت به روزرسانی وب سایت انگلیسی گروه اقدام کنند.

    مدیر EDC  در پایان سخنانش، از اعضای هیات علمی خواست تا در کارگاه های توانمندسازی که معمولا با هزینه زیاد از سوی دانشگاه برگزار می شود، شرکت کرده و از مطالبی که در این کارگاه ها ارائه می شود، استفاده کنند.

   دکتر سجادی نیز در سخنانی، به روزرسانی وب سایت هیات علمی را خبر داد و از اساتید تمامی گروه های آموزشی خواست تا با مراجعه به این وب سایت، نظرهای پیشنهادی خود را در مورد آن ارائه بدهند.

******

   در ادامه این نشست، جمعی از مدیران گروه های آموزشی نقطه نظرهای خود را پیرامون « فرآیند دریافت کد اخلاق توسط دانشجویان، چگونگی استفاده از نیروهای ضریب K  در گروه های آموزشی برای جبران کمبود نیروی متخصص، ایجاد هماهنگی بیشتر بین زمان برگزاری امتحانات و حضور اعضای هیات علمی در مراکز درمانی و کلینیک ها، اطلاع رسانی دقیق و بموقع برای اعلام تعطیلی واحدهای مختلف دانشگاه در تعطیلی های غیرمنتظره، اجرای طرح تمام وقتی پرستاران، تکمیل تجهیزات و امکانات گروه ها و تقویت منابع مالی اختصاصی گروه ها » مطرح کردند که از سوی معاون آموزشی و مدیران زیر مجموعه این معاونت مورد توجه قرار گرفت.

   دکتر میراب زاده در جمع بندی از مطالب ارائه شده در این نشست، بر ارزیابی عملکرد اعضای هیات علمی بلحاظ حضور کیفی در مراکز درمانی و کلینیک ها تاکید کرد.

   وی همچنین از مدیران گروه های آموزشی خواست تا با همفکری و همکاری یکدیگر، در مورد « راهکارهای لازم برای تقویت فرآیند دریافت کد اخلاق، چگونگی انتخاب داور مناسب در فعالیت های پژوهشی، چگونگی بکارگیری نیروهای جوان متخصص با توجه به معیارهای هیات جذب، و چگونگی راه اندازی فلوشیپ روانپزشکی توانبخشی »  بیاندیشند تا در جلسات مستقل نسبت به بررسی، تبادل نظر و تصمیم گیری در خصوص آنها اقدام شود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: سوادجان – نعیمی پور

 


٢٢:٤٣ - دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٢١١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج