پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣
صفحه اصلي > تشكيلات سازماني 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 12354 | کل بازدید : 1414558 
تشكيلات سازماني
 

تشكيلات سازماني روابط عمومي

روابط عمومي زماني مي تواند نقش راهبردي خود را در سازمان ايفا كند كه در تشكيلات سازمان جايگاه مناسبي داشته باشد. در بسياري از ساختارهاي سازماني، مشاهده مي شود كه روابط عمومي نمي تواند جايگاه و نقش راهبردي داشته باشد.

در بسياري از موارد، روابط عمومي عملا" نقش راهبردي خود را در سازمان ايفا نمي كند. اين مشكل از دو جهت ناشي مي شود:

1-      عدم اطلاع كافي مديران ارشد از نقش و اهميت روابط عمومي به عنوان يك عنصر كمك كننده به  طرح ريزي هاي استراتژيك و زمينه سازي تصميمات، اجرا و ارزيابي عملكرد برنامه هاي راهبردي سازمان.

2-      قرارندادن افرادي با دانش و بينش و منش لازم در چنين جايگاه سازماني كه بتواند سازمان را در اعمال مديريت راهبردي ياري كند. در اين صورت است كه روابط عمومي فقط مي تواند مراسم و جشن ها را ترتيب دهد و پرچم به دور ديوار سازمان بزند.

توصيه متخصصان اين است كه اگر بخواهيم روابط عمومي نقش راهبردي در سازمان داشته باشد، لازم است ضمن در نظر گرفتن جايگاهي مناسب در ساختار سازماني براي اين واحد و شرايط احراز شغلي متناسب با مديران ارشد سازمان، آنان را در طرح ريزي هاي راهبردي سازمان مستقيما" دخالت دهيم.

توصيه عمده ديگري كه از لحاظ سازماندهي شده است، اين كه بهتر است تمام خدمات تخصصي مورد نياز واحد روابط عمومي در داخل يك واحد سازماني قرار گيرد و مسئوليت اصلي همه اين اقدامات به عهده مدير روابط عمومي باشد.

سایت دانشگاه|نقشه سایت|درباره دانشگاه|آرشیو اخبار دانشگاه|تماس با دانشگاه|فرم پرسش

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved.دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی