دنیا آیینه ای است که به هر کس بازتاب چهره اش را می نمایاند. سقراط
صفحه اصلي > سایت اطلاع رسانی روابط عمومی > اخبار 
جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5704
 کل بازدید : 1068315
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

گردهمایی دانشجویان دکترا و ارشد پرستاری با مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

گالری تصاویر

    گردهمایی دانشجویان دکترا و ارشد گروه آموزشی پرستاری با مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن دکتر شاملو برگزار شد.

     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، این گردهمایی با حضور معاونان تحقیقات و فرهنگی - دانشجویی، مدیر امور آموزش و تحصیلات تکمیلی، مدیر و اعضاء هیات علمی گروه آموزشی  پرستاری دانشگاه ، بمنظور تعامل بیشتر دانشجویان و مسئولان و بیان مطالبات این گروه برگزار شد.

******

معاون تحقیقات : در صدد حمایت مالی بهتر از پایان نامه ها هستیم

   دکتر " امیر مسعود عرب " معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در این نشست گفت: معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در صدد کاهش مشکلات پژوهشی دانشجویان است  و رویکرد ما همانند رویکرد دکتر کمالی ، دانشجومحوری است  و پایان نامه های علمی و تحقیقات دانشجویی بهترین نوع تحقیقات است که در قالب همکاری با اساتید برجسته بروز و ظهور دارد.

   وی افزود: چاپ مقالات یکی از دغدغه های وزارت علوم و بهداشت است که در این عرصه ، وزارت بهداشت نیز برای تزریق بودجه به پژوهش کشور ، در خواستی از بانک مرکزی داشته و معاونت آموزشی و پژوهشی  وزارت بهداشت  درصدد است تا در قالب طرح پژوهشی دز حوزه تاثیرگذار تحقیقات گام های موثری بردارد.

    دکتر عرب همچنین از  تجهیز کتابخانه بیمارستان رفیده بر حسب نیاز گروه های آموزشی در آینده خبر داد.

   دکتر " حمیرا سجادی " مسئول کمیته تحقیقات دانشجویی نیز خواستار مشارکت هرچه بیشتر دانشجویان در عرصه تحقیقات دانشجویی شد و گفت: با حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی پرستاری و مشارکت فعالانه نماینده این گروه در کمیته تحقیقات دانشجویی و ایجاد شبکه ، می توانیم شاهد توانمند سازی پژوهشی دانشجویان و دانشگاه باشیم .

******

    معاون فرهنگی دانشجویی نیز از تجهیز کتابخانه دانشگاه، تجهیز سالن غذاخوری دانشگاه، رفع مشکلات ایاب و ذهاب دانشجویان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

   دکتر " حسن شاکری " با اشاره به تاثیر گذاری گروه پرستاری در عرصه های ملی مدیریتی از بهره مندی دانشجویان پرستاری در مرکز بهداشت دانشگاه خبر داد و افزود: امیدواریم با تاثیرگذاری دانشجویان تحصیلات تکمیلی پرستاری شاهد فعالیت بیشتر این گروه ها در انجمن های علمی ، فرهنگی  و نقش راهبری این گروه ها در سوق دادن دانشجویان به سمت دانشگاه های نسل سوم باشیم .

******

    مدیر روابط عمومی دانشگاه دراین نشست  گفت: برغم  اینکه کشور ما رای دادن و دموکراسی را تجربه کرده ، اما هنوز برخی افراد احساس قطع ارتباط مسئولین و مردم را دارند ، که نشست های گوناگون دانشجویان و مسئولان دانشگاهی یک جریان خوب  برای بیان دغدغه ها و مطالبات و پاسخگویی مسئولان است.

    دکتر " محمد موسوی خطاط " جلسات مشترک آینده را زمینه ساز درک و گفتمان مشترک دانست و افزود: امیدواریم در جلسات آتی با تکیه بر پتانسیل و ظرفیت  گروه پرستاری ، شاهد بین المللی شدن گروه پرستاری  و مشارکت فعالانه  اساتید و دانشجویان گروه پرستاری باشیم .

******

     دکتر " مداح " مادر پرستاری نوین ایران نیز در ادامه اولین گردهمایی دانشجویان دکترا و ارشد پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  ، گفت: گروه پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی به دلیل پتانسیل در برنامه ریزی ها، طراحی کویکولوم ها و بازنگری های وزارتخانه ، صاحب نظر است و با توجه به پیشینه گروه امیدواریم  دانشجویان تحصیلات تکمیلی با رویکرد جدی واحد ها را بگذرانند.

    وی افزود: برنامه های جدید کوریکولوم ارشد مصوب شورای برنامه ریزی است و باید اجرایی شود و دانشجویان با اموزش های تئوری و عملی  این دوره میتوانند در فرایند تشخیص پرستاری و مداخلات مستقیم تاثیر گذار باشند و دانشجویانی که در کارگاه ها حضور دارند در سال های آتی ، رسالت مهمی را عهده دار هستند  .

    دکتر مداح ادامه داد: تربیت پرستار حرفه ای در سطح لیسانس یک ضرورت است و نباید در گیر مدرک گرایی شویم بلکه مردم نیازمند خدمات حرفه ای هستند  که امیدواریم با توجه به پتانسیل گروه آموزشی  پرستاری در دانشگاه علوم بهزیسیتی و توانبخشی شاهد  ارائه  خدمات با کیفیت و حرفه ای  به مردم  باشیم.

******

جذب هیات علمی از نیازهای گروه آموزشی پرستاری است

    مدیر گروه آموزشی پرستاری در این نشست ضمن تشکر ازحضور مسئولان دانشگاه در این نشست و بررسی مطالبات نمایندگان دانشجویان دکترا و ارشد و تعامل هرچه بیشتر مسئولان با  دانشجویان گروه  پرستاری  به  تاریخچه راه اندازی گروه پرستاری در دانشگاه اشاره کرد وافزود: گروه پرستاری همزمان با تاسیس دانشگاه درسال 72 شروع به کار کرد و یکی از دو رشته ای بود که در همان سال اول پذیرش دانشجو داشت و در سال های بعد مقاطع کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری با گرایش های روان پرستاری ، پرستاری بهداشت جامعه، پرستاری کودکان و پرستاری داخلی جراحی راه اندازی شد .

    دکتر " مسعود فلاحی خشکناب " گفت: ازسال 92 گرایش های پرستاری  تبدیل به رشته های مستقل شدند و از آن زمان  در 4 رشته مرتبط با ماموریت و فیلد های داتشگاه دانشجویان کارشناسی ارشد در 4 رشته روان پرستاری، پرستاری توانبخشی، پرستاری سلامت جامعه و پرستاری توانبخشی تربیت می شوند.

    وی ، مشارکت اساتید گروه پرستاری در پیشرفت و توسعه دانشگاه و همچنین پرستاری علمی کشور را امری مهم دانست و افزود: این مشارکت ها با توجه به نقش های ملی و کلیدی اعضای هیات علمی دانشگاه  در پیشرفت و توسعه وزارت بهداشت و جامعه هم مشهود است .

     وی با اشاره به مقاطع و رشته های پرستاری در دانشگاه، تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در حال حاضر و احتساب کل دانشجویان ارشد و دکترا به تفکیک گرایش گفت: یکی ازنیازهای ما جذب هیات علمی است و از سال آینده  در رشته مدیریت پرستاری نیز پذیرش دانشجو خواهیم داشت .

    فلاحی افزود:  با توجه به سهم گروه پرستاری در تولیدات علمی دانشگاه، خدمات بالینی پرستاران در بیمارستان رازی و سایر مرکز درمانی و سهم اساتید این گروه در مدیریت کشور  و سیاستگذاری ها ، خواستار حمایت هرچه بیشتر مسئولان  دانشگاه شد.

******

    مدیر آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز در این نشست گفت: باید با واقعیت ها و قوانین آموزشی برای پذیرش و  روند آموزشی  دانشجویان تصمیم گیری کرد،  بیشترین پذیرش دانشجو مربوط به گروه پرستاری است  و این پذیرش بدون در نظر گرفتن امکانات لحاظ شده که امیدواریم سال های بعد در  این عرصه تصمیم های   منطقی و اجرایی اتخاذ شود .

    دکتر "سهیلا شهشهانی " در پاسخ به مطالبات دانشجویان گفت: طبق دستورالعمل، استاد راهنما  در هر پایان نامه دکترا باید ده ساعت زمان  به  دانشجو اختصاص دهد که اکثر اعضای هیات علمی  که در معاونت ها و مسند گوناگون فعالیت دارند ، زمان محدودتری دارند و شورای  تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز سقف اساتید راهنما را دوبرابر کرده است  و راهکارهای مختلفی را اتخاذ کرده است.

    وی از دانشجویان دکترا و ارشد  پرستاری خواست تا بصورت هدفمند و در زمان مقرر نسبت به تصویب عنوان  پروپوزال و سایر مراحل اقدام کنند ، تا مشمول سنوات و... نشوند.

******

    دکتر فرحناز محمدی عضو هیات علمی گروه آموزشی پرستاری  در این نشست گفت: کارگاه هایی از سوی گروه پرستاری دانشگاه، طراحی شده که دانشجویان ارشد و دکترا ملزم به حضور در این دوره ها هستند و این کارگاه ها جزو واحد اجباری  این گروه هاست و در صورت عدم حضور ، فراغت از تحصیل این افراد با مشکل مواجه خواهد شد.

    وی اظهار کرد: دانشجویان پس از ثبت نام  می توانند از کارگاه هایی با عناوین مهارت های ارتباطی، ایمنی بیمار، پویایی گروه، کنترل عفونت در  بیمارستان و منزل ، بهبود کیفیت خدمات بالینی و خدمات مبتنی بر شواهد  بهره مند شوند .

    این عضو هیات علمی گروه آموزشی پرستاری افزود: دانشجویان روان پرستاری و سلامت جامعه موظف به گذراندن این دوره ها هستند و این واحدها برای این گروه ها اجباری تلقی می شود و از آنجا که کولیکولوم دانشجویان ارشد رشته سالمندی و توانبخشی در حال بازنگری است ، این دانشجویان در صورت تمایل می توانند از این کارگاه ها استفاده کنند و برنامه این گرایش ها نیز بزودی اعلام خواهد شد و اجباری برای شرکت در این دوره ها ندارند.

    محمدی بیان کرد: دانشجویان دکترا که ورودی قبل از 96 بوده اند 3 واحد موظفی دارند که یک واحد به حضور در کارگاه ها اختصاص پیدا می کند و نیم  واحد همانند دانشجویان ارشد به کارگاه های توانمندسازی برمی گردد که  دانشجویان دکترا در راستای  گذراندن دوره ها باید گرایش، رشته و حوزه انتخابی خود را اعلام کنند تا کار تخصصی خود را آغاز نمایند.

     عضو هئیت علمی گروه آموزشی پرستاری جستجوی منابع، پروپوزال نویسی، مقاله نویسی و .. را از جمله کارگاه های پیشنهادی عنوان کرد.

    دکتر ارسلانی در جمع دانشجویان ارشد و دکترا و مسئولان دانشگاهی گفت: رشته پرستاری در بالین برای ثبت یادگیری در عرصه ، نیاز به کارورزی و کاراموزی دارد و این ترم بخشی از کارورزی ها برای دانشجویان  سلامت جامعه و توانبخشی است  که میزان کارورزی مقاطع ارشد پرستاری افزایش پیدا کرده و با برنامه ریزی منتظر حضور فعالانه دانشجویان خواهیم بود .

   وی از آغاز کارورزی دانشجویان از 11 تیرماه برای ورودی های سال95  ، کارورزی ورودی های 96 از 30 تیرماه  و اتمام کارورزی ها تا پایان شهریورماه و در سه شیفت صبح، عصر و شب ، خبر داد.

    گفتنی است ،  نمایندگان  دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا در  اولین گردهمایی دانشجویان دکترا و ارشد پرستاری با مسئولان ، خواستار رسیدگی به مباحثی نظیر " سقف محدود مالی در  چاپ مقالات، سقف محدود اساتید راهنما در پایان نامه ها،  تسریع در چاپ مقالات و فارغ التحصیلی، تعیین کیفیت کارورزی های دانشجویان، همزمانی تحصیل و شغل پرستاران و تاخیر در زمان دفاع، افزایش سنوات ،  کیفیت ایاب و ذهاب دانشجویان خوابگاهی جهت تردد به بیمارستان ها و کارورزی ها،توسعه و تجهیز سایت گروه ، فضای فیزیکی  و امور رفاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی " شدند .

انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ


١٥:٢١ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٢١٨٦    /    تعداد نمایش : ١١٢٦خروج
سایت دانشگاه|نقشه سایت|درباره دانشگاه|آرشیو اخبار دانشگاه|تماس با دانشگاه|فرم پرسش

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved.دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی