چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از موسسه توانبخشی ولیعصر (عج) دیدن کرد

گالری تصاویر

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور در موسسه توانبخشی ولیعصر (عج) ویژه کودکان کم توان ذهنی و جسمی، از امکانات پزشکی- توانبخشی، حرفه آموزی، هنری و ورزشی این موسسه دیدن کرد.

     به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " امیرمسعود عرب " با هدف برقراری ارتباط و همکاری دو جانبه بین دانشگاه و موسسه ولیعصر (عج)، از این موسسه دیدن کرد و از نزدیک با چگونگی فعالیت موسسه در زمینه توانبخشی کودکان کم توان ذهنی و جسمی آشنا شد.

    موسسه توانبخشی ولیعصر (عج)، موسسه ای خیریه و غیرانتفاعی است که از سال 1371 در حال ارائه خدمات توانبخشی به کودکان کم توان ذهنی و جسمی می باشد.

    این موسسه براساس آخرین آمار، تعداد چهار هزار و 74 مددجوی ذهنی و جسمی را با اختلالاتی همچون فلج مغزی، تاخیر رشد و تکامل، عقب ماندگی ذهنی، اختلال رفتاری و گفتاری، اختلال نافذ رشد و اختلال یادگیری تحت پوشش دارد، ضمن آنکه در طول سال گذشته جمعا سه هزار و 480 مراجعه کننده به بخش سرپایی و 594 مددجو به بخش روزانه مراکز این موسسه در تهران و شهرستان ها مراجعه کرده است.

   موسسه توانبخشی ولیعصر (عج)، علاوه بر اجرای طرح " راهی به آسمان " که در قالب آن نسبت به تهیه و توزیع رایگان وسایل کمک توانبخشی و وسایل کمک آموزشی بین مددجویان اقدام می کند، با هدف ارتقای سطح مهارت های اجتماعی کودکان و بزرگسالان کم توان ذهنی و ایجاد انگیزه و نشاط برای این افراد و خانواده های آنان، اقدام به برگزاری دوره های ورزش همگانی ویژه دختران و پسران کم توان ذهنی کرده است.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات، تحت نظارت وزارت بهداشت به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و 800 نیروی متخصص در رشته های خاص سه حوزه سلامت  ( توانبخشی، رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی) می پردازد، که 60 درصد آنان در مقاطع تحصیلات تکمیلی اشتغال دارند.

   اعضای هیات علمی و متخصصان این دانشگاه مانند " کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی، روانشناسی، مشاوره خانواده، سالمند شناسی و همچنین روانپزشکی، روانشناسی بالینی و پرستاری توانبخشی " از طریق دو بیمارستان تخصصی و دو کلینیک پزشکی – توانبخشی، انواع خدمات حوزه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٧:٣٨ - شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١٤١١٢    /    تعداد نمایش : ٧٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج