چاپ        ارسال به دوست

با بهره برداری از پروژه موقوفه " نظام مافی " مرکز روانپزشکی رازی،

150 تخت بستری به تخت های روانپزشکی کشور اضافه می شود

گالری تصاویر

   با بهره برداری از پروژه موقوفه "نظام مافی" مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی)،  150 تخت بستری به تخت های روانپزشکی کشور اضافه می شود.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از روابط عمومی مرکز رازی، این مطلب امروز (چهارشنبه) در جلسه هماهنگی جهت افتتاح پروژه 150 تختخوابی مرحوم نظام مافی با حضور مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و بیمارستان روانپزشکی رازی، مطرح شد.

    ساختمان موقوفه مرحوم  دکتر"علی نظام مافی" به متراژ پنج هزار مترمربع و با ظرفیت 150 تخت توسط خانواده مرحوم دکتر نظام مافی با اعتباری بیش از 10 میلیارد تومان جهت آسایشگاه بیماران روانی در مرکز آموزشی- درمانی روانپزشکی رازی احداث شده است.

    دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این جلسه با تاکید بر تکمیل امکانات پروژه نظام مافی و آماده سازی کامل آن جهت بهره برداری، تصریح کرد که این آسایشگاه برای درمان و توانبخشی بیماران روانی، ارائه خدمت خواهد کرد.

   دکتر " قاسمی " مدیر بیمارستان روانپزشکی رازی در ابتدای این نشست، گزارشی از روند چگونگی تجهیز و تکمیل ساختمان موقوفه و تحویل از نماینده قانونی واقف به رئیس دانشگاه و معاونان ارائه داد.

    در پایان این نشست نیز رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاونان و مدیران این دانشگاه با همراهی مسئولان بیمارستان، از پروژه موقوفه مرحوم نظام مافی بازدید کردند.

    گفتنی است، مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) به عنوان قديمي ترين بيمارستان روانپزشکی خاورمیانه ، در سال 1297 شمسي در شرق شهر ري و نزديك بخش امين آباد در وسعتي حدود يكصد هكتار تاسيس شد.

    این مرکز دانشگاهی از سال 1374 تحت پوشش دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي و زیرنظر وزارت بهداشت فعالیت می کند و با ظرفيت 1375 تخت مصوب، به طور شبانه روزي علاوه بر خدمات روانپزشكي و روانشناسي، خدمات توانبخشی همچون كاردرماني، فيزيوتراپي، مددكاري و خدمات كلينيكي و  پارا کلينيكي (دندان پزشكي، راديولوژي، آزمايشگاه، نوار قلب و  الكتروآنسفالوگرافي)، به بیماران و مددجویان ارائه می دهد.

انتهای پیام /

تهیه خبر: تهرانی زاده

 


١٨:٠٥ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٧٦٩    /    تعداد نمایش : ١٠٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج