چاپ        ارسال به دوست

سرپرست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ظرفیت خوب تحقیقاتی در حوزه سالمندی برای داخل و خارج کشور فراهم می آورد

تصاویر مراسم افتتاحیه

تصاویر مراسم اختتامیه

   سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنفرانس منطقه آسیا، اقیانوسیه نقش خانواده، اجتماع و دولت در جوامع رو به سالمندی، گفت: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بعنوان نهادی علمی، ظرفیت خوبی که بلحاظ تحقیقاتی در حوزه سالمندی انجام داده، هم برای ایران و هم کشورهای منطقه فراهم می‌آورد.

     " انوشیروان محسنی بندپی " با اشاره به آخرین سرشماری (در سال 95) در ایران که 9.3  درصد جمعیت کشور سالمند بودند، گفت: هم اکنون شاخص رشد جمعیت 1.2 درصد است اما شاخص رشد سالمندی 3.8 درصد می باشد، یعنی تقریبا بین 2 تا 3 برابر رشد جمعیت کشور، رشد جمعیت سالمندی را داشتیم که این آمار نشان می‌دهد، ما به نسبت رشد جمعیت سالمندان ، باید برنامه‌هایمان را برای سالمندان افزایش دهیم و راهبردهایی برای تقویت اجتماعی این قشر تهیه کنیم.

     سرپرست وزارت رفاه درعین حال، اظهار داشت: روند رو به افزایش جمعیت سالمندی، یک پدیده جهانی است. در سال 1980 میلادی سالمندان جهان در حدود 382 میلیون نفر بودند در سال 2017 ، 962 میلیون نفر و بیشتر هم می‌شود، بطوری که در سال 2050 میلادی افزایش دو برابری در این حوزه صورت می گیرد و جمعیت سالمندان به دو میلیارد و 100 میلیون نفر می‌رسد.

     وی افزود: در طول دو سه سال گذشته اقدامات خوبی در کشور برای بهبود شرایط پیش‌رو در حوزه سالمندی انجام شده، دبیرخانه شورای ملی سالمندان مستقر شده‌است. در این دبیرخانه دو کارگروه "سلامت و امنیت غذا " و " رفاه و تامین اجتماعی" فعالیت می کنند که در ذیل وزارت بهداشت و وزارت رفاه قرار دارند، علاوه بر اینکه اولین سند سالمندان با همکاری وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان بهزیستی تدوین شده است.

    محسنی بندپی ادامه داد: برای برنامه‌ریزی علمی مسائل سالمندی با همراهی صندوق جمعیت سازمان ملل و اساتید و کارشناسان داخل و خارج کشور، اجرای پیمایش ملی سالمندی را در دستور کار داریم تا با بهره‌گیری از این پیماش ، تصمیماتی مبتنی به شواهد گرفته شود.

انتهای پیام /


١٦:٣٦ - چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٩١٥    /    تعداد نمایش : ٩٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج