چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشت وزارت بهداشت در مراسم افتتاح مرکز جامع تکامل کودکان گفت:

با شناسایی، پیشگیری و درمان اختلالات کودکان در مراکز جامع تکامل ، از هزینه های میلیاردی برای درمان بیماری آنها در آینده کاسته می شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت در مراسم افتتاح مرکز جامع تکامل کودکان همایون در منطقه ۸ تهران، با اشاره به اینکه شبکه بهداشت ایران در دنیا زبانزد است ، گفت: با شناسایی، پیشگیری و درمان اختلالات کودکان در مراکز جامع تکامل ، از هزینه های میلیاردی برای درمان بیماری آنها در آینده کاسته می شود.

 به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی با بیان اینکه با توجه به تغییرات رخ داده در حوزه سلامت، نیازمند تغییرات در برنامه ها هستیم، افزود: فرصت بسیار خوبی در وزارت بهداشت فراهم شده که تمام اجزای سلامت را کنار هم قرار دهیم تا به اهداف اصلی دست یابیم، چنانچه برای دستیابی به UHC ، باید زیرساخت های PHC را تقویت کنیم.

 دکتر رییسی ، اظهار داشت: نظام سلامت اجزای مختلفی مثل سطح یک دارد، اما باید توجه کرد که لزوما باید تمام سطوح پیشگیری در کنار هم باشند. باید به بحث های جدیدی مثل سطح چهارِ پیشگیری که در سالیان اخیر در دنیا مطرح شده است نیز، توجه داشته باشیم.

وی با اظهار خوشبینی نسبت به پذیرش کودکان و درمان اختلالات آنها در مراکز جامع تکامل کودکان، گفت: جمعیت تحت پوشش این مراکز عمدتاً اقشار کمتر برخوردار جامعه هستند، با این وجود این کودکان آینده درخشانی دارند و بهترین قشر تحصیل کرده جامعه را تشکیل می دهند

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، اظهار داشت: در این مراکز اختلالات این کودکان، شناسایی، پیشگیری و درمان می شود تا در آینده هزینه های میلیاردی برای درمان بیماری آنها پرداخت نشود.

 معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه اضافه کرد: در مراکزی مثل این مرکز که افتتاح شد، باید کاری کنیم که معاونت بهداشت با سایر معاونت ها از جمله آموزش ارتباط پیدا کند.

 دکتر رییسی با بیان اینکه طبق تفاهم نامه ای که دو معاونت بهداشت و آموزشی به امضا رسانده اند، معاونت آموزشی در هر دانشگاه حداقل دو مرکز جامع سلامت را مراکز آموزشی اعلام می کند، تصریح کرد: این خلاء باید پر شده و آموزش پزشکی به فیلد بهداشت نزدیک شود.

 وی بیان کرد: کودکان از همین مراکز در آینده به مدارج علمی بالا خواهند رسید.  

گفتنی است، مرکز جامع تکامل کودکان همایون، یکی از مراکز هفت گانه جامع کودکان در تهران، اصفهان، تبریز و شیراز به شمار می رود.

انتهای پیام /

 


٢٢:١٤ - پنج شنبه ١٤ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٢٠٦    /    تعداد نمایش : ٩٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج