چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

اجرای طرح شهید دکتر رهنمون ( اعزام تیم های درمانی به مناطق محروم ) در منطقه چهاردانگه

    "مهدی محمدپناه " مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و دبیر طرح بهداشتی ، درمانی شهید دکتر رهنمون ، از اجرای این طرح ( اعزام تیم های پزشکی – توانبخشی به مناطق محروم ) در منطقه چهاردانگه استان تهران خبر داد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، وی در این خصوص گفت: تیم پزشکی - توانبخشی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (سه شنبه - 12 تیر ماه ) با همکاری مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی ، کلینیک توانبخشی اسما و حوزه بسیج منطقه، به منطقه محروم و کم برخوردار چهاردانگه از توابع شهرستان اسلامشهر جهت ویزیت و مشاوره رایگان مردم اعزام شد.

    بگفته وی ، پزشک عمومی ، تیم پرستاری خانم و آقا ، تیم مشاوره روانشناسی خانم و آقا ، کارشناسان گفتاردرمانی و شنوایی شناسی ، این تیم جهادی را همراهی و به بیش از 150 نفر خدمات رایگان درمانی و مشاوره ای ارائه دادند.

    محمدپناه همچنین افزود: با توجه به اجرایی نمودن طرح شهید دکتر رهنمون از اردیبهشت ماه سال جاری بصورت ماهانه در منطقه چهاردانگه ، در مجموع تاکنون سه نوبت اعزام جهادی در قالب این طرح اجرا شده است.

    مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه همچنین در خصوص عملکرد تیم و رضایت مردم افزود: با توجه به مذاکره با مسئولان منطقه و مردم و بازدید امام جمعه چهاردانگه از چگونگی ارائه خدمات درمانی رایگان ، تمام مراجعه کنندگان رضایت بسیاری نسبت به ارائه خدمات رایگان تیم های جهادی طرح شهید رهنمون اعلام داشتند و خواستار استمرار اعزام های دیگر در ماه های آینده شدند.

     مهدی محمدپناه همچنین افزود: در پایان برنامه امروز جلسه ای با فرمانده حوزه بسیج منطقه ، مسئولان امداد و درمان مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و مرکز روانپزشکی رازی مبنی بر بررسی نحوه اجرای طرح شهید رهنمون و ارائه خدمات درمانی و مشاوره ای رایگان در منطقه برگزار شد و مقرر گردید با توجه به نیاز مبرم مردم به دارو و مشکلات اقتصادی که در این منطقه وجود دارد و همچنین مشکل عمده مراجعه کنندگان به جهت کم خونی و کمبود ویتامین D، رایزنی با خیرین منطقه جهت تأمین داروی تجویزی از سوی تیم اعزامی، صورت پذیرد.

    وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات حوزه سلامت مردم منطقه ، فشارهای عصبی و روانی ، و استرس عنوان شده ، گفت: قرار است در اعزام های آینده تیم های تخصصی حوزه سلامت روان با همکاری متخصص روانپزشکی و مشاوران مرتبط ، به تیم مذکور اضافه شود.

   محمدپناه همچنین افزود: با توجه به اینکه یکی دیگر از مأموریت های مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در حوزه امداد و درمان ، برپایی درمانگاه های تخصصی در حوزه سلامت روان و توانبخشی است ، تصمیم گرفته شد تا پس از تشکیل ستاد اجرایی در دانشگاه و منطقه چهاردانگه و بررسی کامل نیاز های مردم در حوزه های مذکور ، درمانگاه تک تخصصی در این منطقه برپا شود.


انتهای پیام /

تهیه خبر: محمدپناه

 


١٩:٣٤ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٢١٨٩    /    تعداد نمایش : ١١٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج