چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

تفاهم نامه همکاری بین موسسه امداد و اورژانس کشور آلمان و سازمان اورژانس کشورمان منعقد می شود

   قائم مقام سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: در پی سفر نمایندگان اورژانس کشور آلمان به ایران ، تفاهم نامه همکاری بین موسسه امداد و اورژانس آلمان و سازمان اورژانس کشورمان در اردیبهشت ماه سال آینده ، منعقد خواهد شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " حمیدرضا خانکه " با اعلام این خبر، افزود: این تفاهم نامه در محل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی منعقد خواهد شد و احتمالا ، مرکز تحقیقات " سلامت در حوادث و بلایا " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، نماینده علمی کشور در اجرای این تفاهم نامه خواهد بود.

   گفتنی است که یک تیم سه نفره از مسئولان اورژانس کشور آلمان ، هفته گذشته به منظور بررسی زمینه های همکاری متقابل علمی، از مرکز تحقیقات "سلامت در حوادث و بلایا " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی دیدن کرده و با معاون امور بین الملل این دانشگاه ، رئیس و اعضای هیات علمی مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه تبادل نظر کرد.

    طی این بازدید، دکتر "خانکه " قائم مقام رییس سازمان اورژانس کشور و رییس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، از توانمندی و ظرفیت های بالقوه این مجموعه تحقیقاتی گفت و به بیان ماموریت و رسالت آن، اهداف، حوزه فعالیت، چگونگی عملکرد، خدمات و دستاوردهای علمی و پژوهشی آن پرداخت.

    وی ضمن معرفی هیات علمی و بورد تخصصی مرکز سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ظرفیت های علمی این مرکز در زمینه آموزش و تربیت نیروی متخصص ، توسعه مبتنی بر شواهد ، تقویت زیرساخت ها و گسترش همکاری های علمی- پژوهشی در سطح بین المللی را تشریح کرد.

    در ادامه این برنامه ، پس از پخش دو فیلم کوتاه از فعالیت حوزه اورژانس کشور آلمان و تبادل نظر علمی بین متخصصان آلمانی و متخصصان و محققان مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، تیم تخصصی کشور آلمان برای انجام همکاری های متقابل و مشارکت علمی و تحقیقاتی در حوزه خدمات فوریتی سلامت در حوادث و بحران ، اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٤:٥٥ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١١٣٦١    /    تعداد نمایش : ١٢٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج