چاپ        ارسال به دوست

در هیجدهمین سمینار فیزیوتراپی تخصصی (ستون فقرات) انجام شد؛

از ابداع کننده روش فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات و عضو سابق هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تقدیر شد

   مشاور وزیر بهداشت ، اساتید و متخصصان پیشکسوت فیزیوتراپی ایران و روسای دانشکده های توانبخشی در کشور ، در هیجدهمین سمینار فیزیوتراپی تخصصی (ستون فقرات) ، از پرفسور " محمدرضا نوربخش " ابداع کننده و صاحب سبک فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات تقدیر کردند.

     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، پرفسور " محمدرضا نوربخش " استاد و دانشمند حوزه فیزیوتراپی ، سالها بعنوان استاد فیزیوتراپی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مشغول بوده است و پس از هشت سال فعالیت در زمینه آموزش و تربیت نیروی متخصص فیزیوتراپی و تحقیق در زمینه روش های درمانی در این حوزه ، به خارج از کشور عزیمت کرد و هم اکنون ، در دانشگاه جورجیا آمریکا تدریس می کند و حداقل سالی یکبار برای انتقال دانش روز و تازه ترین یافته های محققان کشورهای پیشرفته ، به متخصصان فیزیوتراپی کشورمان ، به ایران سفر کرده  و با برگزاری کارگاه های آموزشی و سخنرانی های علمی ، هدف " ارتقای دانش و تخصص فیزیوتراپیست های کشورمان " را دنبال می کند.

    پرفسور نوربخش که هم اکنون ، در سمینار سالانه فیزیوتراپی تخصصی (ستون فقرات ) شرکت کرده و از دو روز پیش از برگزاری سمینار تا دو روز بعد از اختمام این گردهمایی علمی ، نسبت به برگزاری کارگاه های تخصصی برای متخصصان شرکت کننده در این سمینار اقدام کرده است ، از سوی مسئولان ، پیشکسوتان و اساتیدی که زمانی جزو شاگردان پرفسور نوربخش بودند، مورد تقدیر قرار گرفت.

   وی در این مراسم که با استقبال جمع کثیر سه نسل از متخصصان فیزیوتراپی قرار گرفت ، ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری سمینار و حضور مسئولان و اساتید بنام فیزیوتراپی در این مراسم ، با تواضع گفت: من کاری انجام نمی دهم ، بلکه شما اساتید پیگیر آنچه را که من می گویم ، هستید ، به آن عمل می کنید و به دانشجویان خود یاد می دهید و دستان توانای خود را در خدمت بیماران و درمان آنان گذاشته اید.

   پرفسور نوربخش افزود: هرچند که در کشورم اقامت ندارم ، اما همیشه آغوش باز و حمایت های شما متخصصان هموطن خود را داشتم و از خداوند می خواهم که این توفیق را به شما متخصصان ارزشمند بدهد که در خدمت بیمارانی باشید که شاید از همه جا درمانده شده و با درد و رنج جسمانی ، روزگار می گذرانند.

******

تقدیر مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی ، از دانشمند ایرانی حوزه فیزیوتراپی

    دکتر " محمدتقی جغتایی " مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی ، با حضور در مراسم تقدیر از پرفسور " محمدرضا نوربخش " و اهدای یادبود به همین مناسبت، گفت: خوشحالم که در جمع اساتید و بزرگان فیزیوتراپی کشورمان هستم و به دلیل حضور دکتر نوربخش در هیجدهمین سمینار تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات و ملاقات با ایشان و همچنین به دلیل تداوم این سمینار تخصصی بصورت سالانه به همت دکتر کریمی (عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی) ، در جمع شما متخصصان حضور پیدا کردم.

   وی افزود: تواضع دکتر نوربخش سبب می شود که از فعالیت های خود سخنی نگوید ، اما همه واقفیم که ایشان تحول بزرگی در حوزه فیزیوتراپی بوجود آوردند و صاحب سبک بویژه در زمینه فیزیوتراپی ستون فقرات هستند.

   دکتر جغتایی با اشاره به رایج شدن سبک پرفسور نوربخش در میان فیزیوتراپیست های کشورمان ، اظهارداشت: ایشان ، شاگردانی را تربیت کردند که هم اکنون جزو بزرگان حوزه فیزیوتراپی در سراسر کشور هستند و با استفاده از سبک دکتر نوربخش ، درد و رنج بیماران را تسکین می دهند.

   وی ، فیزیوتراپی را رشته جاافتاده و شناخته شده ای برای جامعه دانست و افزود: پرفسور نوربخش، افتخار این حوزه هستند و آرزوی سلامتی و سربلندی همیشگی برایشان داشته و برای متخصصان فیزیوتراپی کشورمان نیز توفیق استفاده از دانش و توانایی ایشان را دارم .

******

   در ادامه این مراسم ، علاوه بر دکتر جغتایی مشاور وزیر بهداشت،  با حضور دکتر ستوده از پیشکسوتان حوزه فیزیوتراپی ، دکتر عبداللهی مدیر گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر عرب  ، دکتر مصلی نژاد و دکتر کریمی از بزرگان و اساتید فیزیوتراپی کشور و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، روسای دانشکده های توانبخشی دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و بابل ، و نماینده انجمن فیزیوتراپی ایران ، یادبودهای ارزنده ای به پرفسور نوربخش اهداء شد و از خدمات ایشان تقدیر بعمل آمد.

    گفتنی است ، فیزیوتراپیست های استان خراسان و جمعی از بیماران دکتر نوربخش  که با توکل به خداوند و از طریق دانش و توانایی علمی ایشان ، به سلامتی رسیدند، جزو شرکت کنندگان این مراسم بودند که با اهدای یادبود ، از خدمات ارزشمند این استاد بزرگ تقدیر کردند.

    هیجدهمین سمینار فیزیوتراپی تخصصی (ستون فقرات) طی روزهای ششم و هفتم دی ماه به همت گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، در این دانشگاه برگزار شده و سه کارگاه آموزشی تخصصی با تدریس و نظارت پرفسور نوربخش و با شرکت جمع کثیر متخصصان شرکت کننده از سراسر کشور ، از روز چهارم لغایت نهم دی ماه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٠:٢٣ - پنج شنبه ٧ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١١١٦٣    /    تعداد نمایش : ١٠٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج