چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

معاون جدید فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی معرفی شد

   معاون جدید فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (چهارشنبه) طی مراسمی با حضور رئیس این دانشگاه و تمامی مدیران و کارکنان معاونت فرهنگی – دانشجویی ، معرفی شد و از خدمات دکتر " مسعود فلاحی خشکناب " معاون سابق فرهنگی - دانشجویی تقدیر بعمل آمد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " محمد کمالی " رئیس دانشگاه طی حکمی ، دکتر " حسن شاکری " را بعنوان معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه منصوب کرد.

    دکتر کمالی طی سخنان کوتاهی نیز در این مراسم ، گفت: این دانشگاه ، ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد و نیروهای ارزنده ای در این دانشگاه هستند که با سعه صدر فعالیت می کنند و نیاز به تغییر را با روی باز می پذیرند.

    وی افزود: بحث مسائل فرهنگی،  کار سختی است و درکنار آموزش ، کارهای پژوهشی و ارائه خدمات ، باید به کار فرهنگی هم رسیدگی شود و همه این موارد باید کنار هم باشند ، به فرموده حضرت امام (ره) ، دانشگاه کارخانه انسان سازی است.

    دکتر کمالی اظهارداشت: درطول این سال ها بعد از انقلاب فرهنگی ، دانشگاه توانست نقش خود را بخوبی ایفاء کند و نقش جدیدی را تعریف کند و آنچه که در فرهنگ اسلامی و ایرانی مطرح است ، ارتقاء ببخشد چرا که در بستر فرهنگی ، افراد فارغ التحصیل با کیفیت ترین افراد خواهند بود.

   وی تاکید کرد: باید محیط دانشگاه سرشار از اخلاق ، مهربانی و عطوفت باشد، و وقتی توانستیم این فضا را ایجاد کنیم ، دانشجو و استاد نیز از ما تبعیت خواهند کرد و امیدواریم در این مجموعه ، همه به هم کمک کنیم و در فضای فرهنگی ، " یادگیری " سرلوحه کارهایمان قرار بگیرد.

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از خدمات دکتر " فلاحی خشکناب " معاون سابق فرهنگی – دانشجویی تشکر کرد و گفت: ایشان از عناصر مومن و به تمام معنا ، استاد و خیر هستند و در کنار خیران رشد کردند و این فرهنگ را در دانشگاه رشد دادند و همچنان در کنار ما و دانشگاه کمک خواهند کرد.

   دکتر کمالی همچنین از دکتر شاکری که این مسئولیت (معاون فرهنگی – دانشجویی) را پذیرفتند، تشکر کرده و گفت: امیدوارم در مسیری که به سمت دانشگاه فرهنگی و سرشار از مهر و عطوفت است ، حرکت کنیم.

******

   مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با تبریک به مناسبت ولادت امام حسن عسگری (ع) و بیان بخشی از توصیه نامه آن حضرت ، داشتن تقوای الهی ، کوشش در راه خدا و راستگویی را به همه سفارش کرد.

   حجت الاسلام والمسلمین سید وحید معتمدی به دکتر فلاحی معاون سابق فرهنگی – دانشجویی دانشگاه ، برای ادای مسئولیت سنگینی که بیش از سه سال بعهده داشت ، خدا قوت گفت و افزود: ایشان اهل قرآن هستند و در کار با دانشجویان ، صبوری کردند.

   وی به دکتر شاکری نیز به دلیل ورود به این مسئولیت جدید، خیرمقدم گفت و این فرمایش مقام معظم رهبری را یادآوری کرد که عرصه فرهنگ ، عرصه جهاد است ، چرا که از همه طرف هجمه بسوی جوانان ما است و اگر جهادی عمل بشود، قطعا خداوند مددش را می رساند و این خصوصیت را در دکتر فلاحی شاهد بوده و در دکتر شاکری نیز دیده ایم.

   وی با ابراز امیدواری که دکتر شاکری ، این مسئولیت فرهنگی را به سرانجام برسانند ، افزود: جوانان ما بشدت مظلومند و با کار جهادی می توان آنان را پشتیبانی کرد و هویت ایرانی و اسلامی را ارتقا داد .

******

   دکتر " مسعود فلاحی خشکناب " نیز در بخشی از این مراسم ، گزارش کوتاهی از اهم اقدامات انجام شده از سال 93 که مسئولیت معاونت فرهنگی – دانشجویی را بعهده داشت، ارائه داد.

   وی از " بازسازی و صنعتی کردن آشپزخانه دانشگاه برای ارتقای کیفی غذای دانشجویی ، صرفه جویی مالی و جلوگیری از هدررفت مواد غذایی ، بازسازی خوابگاه ها ، رشد فوق العاده بخش تربیت بدنی و ارتقای فعالیت ورزشی دانشجویان و کارکنان، راه اندازی مشاوره در خوابگاه های دانشگاه ، اعطای کمک هزینه به دانشجویان متاهل و کسب رتبه دانشجویان دانشگاه در جشنواره های فرهنگی بویژه جشنواره قرآن و عترت و راه اندازی صندوق های حضرت زینب (س) ، اساتید و تعاونی مصرف کارکنان و برقراری تسهیلات رفاهی برای کارکنان دانشگاه " بعنوان بخشی از فعالیت های معاونت فرهنگی – دانشجویی طی سه سال اخیر گفت.

    دکتر فلاحی ، با اعطای لوح تقدیر، از زحمات مدیران معاونت فرهنگی - دانشجویی و تمامی کارکنان این مجموعه تشکر و قدردانی کرد.

******

   معاون جدید فرهنگی – دانشجویی دانشگاه نیز در سخنانی ، گفت که کار در معاونت فرهنگی – دانشجویی ، سخت است و شکر می کنم که این فرصت خدمت دوباره برای من فراهم شد ولی این سختی با وجود همکاران و افرادی که در این معاونت با عشق و علاقه کار می کنند، آسان می شود.

   دکتر شاکری با اشاره به سختی کار این معاونت در پاسخگویی به انتظارات دانشجویان ، در عین حال افزود: این انتظارات ، پویایی دانشجویان را نشان می دهد و این خصلت دانشجو است که آرمانگرا و خواهان بهترین ها باشد و ما باید به استقبال این خصلت برویم .

   وی ادامه داد: دانشجویان دغدغه مند هستند و از ما همراهی می خواهند و ما مانند باغبانی که نگران نهالش هست و از آن مراقبت می کند ، باید با بسترسازی موثر، زمینه فعالیت و رشد و پویایی هرچه بیشتر دانشجویان را فراهم کنیم.

   معاون فرهنگی – دانشجویی همچنین به سیاست ریاست دانشگاه و وزیر بهداشت در خصوص بها دادن به تمام سلیقه های دانشجویان اشاره کرد و گفت : خوشبختانه هم اکنون دانشجویان با سلیقه ها و پتانسیل های مختلف ، تشکل ها و کانون های دانشجویی را تشکیل دادند و بتازگی نیز جمعی از آنان ، زنجیره باور را شکل داده اند و این ، اراده عمومی می خواهد که به تمام سلیقه های دانشجویان بها بدهیم .

    در ادامه این مراسم ، ضمن قرائت حکم دکتر شاکری توسط مدیر حوزه ریاست دانشگاه و اعطای آن از سوی رئیس دانشگاه ، هدایایی به رسم یادبود از سوی نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ، مدیران و کارکنان معاونت فرهنگی – دانشجویی و همچنین مسئول انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ، به دکتر فلاحی خشکناب معاون سابق فرهنگی – دانشجویی اهداء شد.

   متن حکم صادره از سوی دکتر " محمد کمالی " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای دکتر " حسن شاکری " بعنوان معاون فرهنگی – دانشجویی بشرح زیر است :

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر شاکری

عضو محترم هیئت علمی دانشگاه

با سلام و تحیت

حوزه امور فرهنگی و دانشجویی به عنوان رکن اصلی دانشگاه انسان ساز، از اهمیت ذاتی برخوردار است. این حوزه با رسیدگی همه جانبه و تعالی دانشجویان که عناصری پویا و ارزشمند و آینده سازان ایران اسلامی هستند، اولویت های مهم دانشگاه در حفظ و ارتقای ارزش های فرهنگی اسلامی و ملی را ممکن می سازد.

نظر به مراتب دانش، تعهد و تجارب ارزنده علمی و اجرایی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه منصوب می شوید. امیدوارم با برنامه ریزی جامع برای حوزه مذکور موارد زیر را مدنظر قرار دهید :

-  تلاش برای بهبود وضعیت رفاهی و خوابگاه های دانشجویان؛

- سعی در برقراری ارتباط سازنده با نهاد های فرهنگی درونی و بیرونی دانشگاه؛

- بالا بردن میزان مشارکت کانون ها و تشکل های دانشجویی دانشگاه در توسعه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی؛

- تدوین نقشه راه فرهنگی دانشگاه با مشارکت دانشجویان با تاکید بر حفظ و ارتقای ارزش های فرهنگی، اسلامی و ملی؛

- بهبود و توسعه زیرساخت های لازم و ارائه خدمات سلامت جسمی، اجتماعی و روانی دانشجویان.

ازخداوند متعال توفیق روزافزون شما را مسئلت می نمایم.

دکتر محمد کمالی

سرپرست دانشگاه

 

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه و تنظیم عکس : مظلومی - قنبری


٢٢:٤٢ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١١١٥٦    /    تعداد نمایش : ١١٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج