چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

بیست و دومین کنگره " کاردرمانی ایران " فردا (چهارشنبه) در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز بکار می کند

  بیست و دومین کنگره " کاردرمانی ایران "  از صبح فردا (چهارشنبه - هشتم آذرماه) به مدت سه روز به همت انجمن علمی کاردرمانی ایران و با همکاری گروه آموزشی کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این دانشگاه آغاز به کار می کند.

   دکتر" هوشنگ میرزایی " عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دبیرعلمی کنگره کاردرمانی ایران روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام خبر فوق گفت: این کنگره ، براساس شعار " کاردرمانی و ارتقای سلامت ، فناوری و حیطه های جدید " ، اهداف اصلی ارتقای سلامت جامعه را مدنظر دارد بطوری که ارتقای دانش حوزه کاردرمانی که از گستردگی بالایی در حیطه پزشکی و توانبخشی برخوردار است و توجه به استفاده از فناوری و حیطه های جدید مطابق با نیازهای روز جامعه ، اهداف این کنگره را تشکیل می دهد.

   وی با اشاره به دریافت 300 مقاله در محورهای تعیین شده از سوی دبیرخانه کنگره ، افزود: کمیته علمی کنگره با همکاری چهار داور متخصص ضمن بررسی مقالات رسیده ، تعداد یک صد مقاله را برای ارائه شفاهی (سخنرانی) و 116 مقاله را برای ارائه بشکل پوستر انتخاب کردند که طی سه روز کار کنگره در دو سالن اصلی و سه سالن فرعی مورد توجه شرکت کنندگان خواهند بود.

   دکتر میرزایی  همچنین اظهارداشت: 16 پانل تخصصی با حضور اساتید مجرب در حیطه پزشکی – توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار می شود و متخصصان مستقیما به پرسش های حاضران ، پاسخ خواهند داد.

   دبیرعلمی بیست و دومین کنگره " کاردرمانی ایران " ، از جمله مهمترین محورهای این کنگره تخصصی را " کاردرمانی در اختلالات اوتیسم و رشد تکاملی ، کاردرمانی در فناوری ، کاردرمانی در اختلالات جسمی و نورولوژی کودکان ، کاردرمانی در ارتوپدیک ، کاردرمانی در اختلالات روانی – اجتماعی " عنوان کرد.

   وی افزود: امسال برای اولین بار 15 امتیاز بازآموزی برای تمامی متخصصان حوزه توانبخشی و پزشکان عمومی شرکت کننده در کنگره در نظر گرفته می شود و پزشکان متخصص شرکت کننده نیز از 10 امتیاز بازآموزی برخوردار خواهند شد.

   بگفته وی ، تاکنون بیش از 600 تن از متخصصان حوزه های مختلف توانبخشی و پزشکان برای شرکت در کنگره ثبت نام کردند و پیش بینی می شود با ادامه  ثبت نام در اولین روز کنگره ، این تعداد تا 800 نفر افزایش یابد.

******

برپایی نمایشگاه جانبی کنگره کاردرمانی ایران با حضور بیش از 20 شرکت تولیدکننده و واردکننده تجهیزات کمک توانبخشی ، پزشکی و ورزشی

    " عماد ملازاده " دبیر اجرایی بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران نیز ضمن اشاره به برپایی نمایشگاه جانبی این کنگره سراسری ، گفت : بیش از 20 شرکت تولیدکننده و واردکننده تجهیزات کمک توانبخشی ، پزشکی و ورزشی با برپایی غرفه در نمایشگاه جانبی کنگره کاردرمانی ، توانمندی خود در حوزه سلامت را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند.

    وی افزود: بسیاری از این شرکت ها ، دانش بنیان بوده و تعدادی از آنها در شهرستان ها مستقر هستند که برای شرکت در کنگره به تهران آمده و نمونه هایی از تولیدات خود را طی سه روز کار کنگره ، در نمایشگاه جانبی آن عرضه و معرفی می کنند.

   وی همچنین بعنوان دبیر انجمن علمی کاردرمانی ایران تاکید کرد که این انجمن در راستای پیوند علم و صنعت و حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات حوزه توانبخشی بویژه کاردرمانی ، تسهیلات لازم برای حضور تعدادی از مخترعان  تجهیزات توانبخشی را فراهم کرده و آنان نیز برای معرفی محصولات و اختراع  ثبت شده خود ، بصورت افتخاری در این نمایشگاه حضور دارند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه و تنظیم عکس : مظلومی - قنبری


١٤:٥٤ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١١٠٠٣    /    تعداد نمایش : ١٠٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج