چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج ؛

اهم فعالیت های " بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی " به قلم مسئول اجرایی آن

   اهم فعالیت های " بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی " ، یادداشتی است که بنا به درخواست خبرنگار وبدای دانشگاه و به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ، توسط  " مهدی محمدپناه " مسئول اجرایی بسیج جامعه پزشکی این دانشگاه نگاشته شده و از نظر می گذرد:

به نام خدا

   "هفته مبارک بسیج " ، مترادف با نام جوانمردانی است که عطر وجودشان عالمی را پرفروغ و مصفا می کند. گر چه تمام ایام همراه با واژگانش قادر به وصف "بسیج" و بیان گوشه ای از سجایای آن نیست اما در هفته بسیج که بهار گفتار در باب این فرشته قدسی است ، باید حق کلام در خصوص این واژه زیبا ادا شود. لذا شایسته است دفتر دل را گشود ، جوهر فکر را تراوید و قلم خلوص را بدست گرفت و با مرکب سبز بر کاغذ سفید نگاشت که براستی بسیجیان ، کربلائیان برگزیده ای هستند که نزد آسمانیان ، برتر و نام آورترند. آنان طالب کوی جانان و سودای عبودیت خدا درسر دارند.

   "بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی" در حوزه های مختلفی همچون امداد و درمان ، علمی و پژوهشی ، تربیت و آموزش ، نیروی انسانی ، فرهنگی ، تحلیل و بررسی ، تربیت بدنی فعالیت می نماید.

   برخی از مهم ترین فعالیتهای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه که توسط شورای اجرایی این مرکز برنامه ریزی شده است به شرح ذیل می باشد:

حوزه امداد و درمان :

   با توجه به اینکه تیم های درمانی در مناسبت های مختلف در طول سال به مناطق محروم شهر تهران اعزام می شدند ، با توجه به سیاست گذاری جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی ، طرحی به نام شهید دکتر "رهنمون " با قابلیت های بیشتر از هفته بسیج امسال اجرا شد.

   در این طرح ، تیم های پنج نفره عمومی و تخصصی به صورت ثابت و ماهانه به مناطق محروم و کم برخورداری که از قبل پیش بینی شده و در حوزه آن دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است ، اعزام می شوند. قرار است این طرح در چهار سال به صورت پیوسته انجام گیرد.

   " تشکیل پرونده سلامت برای مراجعه کنندگان " یکی از ویژگی های مثبت این طرح است که با هر بار مراجعه در طول ماه وضعیت سلامتشان بررسی خواهد شد. از دیگر ویژگی های مثبت این طرح ، استقرار تیم مددکار اجتماعی برای پیگیری مشکلات مردم در حوزه سلامت است.

حوزه علمی پژوهشی :

    با توجه به مذاکرات متعدد با مسئولان سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و انتظار مسئول سازمان از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در حوزه پژوهش و فناوری ، مقرر شد با توجه به همکاری سازمان بسیج با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه شتاب دهنده فعالیت های پژوهشی و فناوری ، این وظیفه به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی واگذار و محل استقرار این واحد در محل جدید شرکت های دانش بنیان در دانشگاه قرار و پس از افتتاح شروع به فعالیت کند.

حوزه فرهنگی :

    نقش بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در این حوزه نیز در مناسبت های مختلف سال کاملا چشمگیر است. برگزاری نشست های مختلف فرهنگی در موضوعات اعتقادی ، اجتماعی ، سیاسی و ... ، برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت خانواده ، عفاف و حجاب و سبک زندگی ، بزرگداشت مناسبت های سوم خرداد، اعیاد ملی و مذهبی ، هفته دفاع مقدس ، هفته بسیج و دهه فجر ، برگزاری یادواره های شهدا و ایثارگران به صورت سالیانه ، دیدار و تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از اهم برنامه های مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه به شمار می آید.

    ساخت مستند تصویری از پنج خانواده شهید مرکز روانپزشکی رازی و رونمایی از کتاب شهدا و ایثارگران دانشگاه و مراکز تابعه ، گردهمایی بزرگ بسیجیان و تجدید بیعت با ولایت در نهم دی ماه، اردوی راهیان نور جنوب کشور ویژه اساتید از دیگر برنامه های مهم فرهنگی تا پایان سال جاری است.

    یکی دیگر از افتخارات بسیج جامعه پزشکی دانشگاه عضویت بیش از 80 درصد پرسنل دانشگاه و مراکز تابعه در بسیج جامعه پزشکی است که این موضوع ، جایگاه و اهمیت این مرکز را جهت ارائه خدمات و برنامه های بیشتر و مؤثرتر، بیش از پیش نشان می دهد.

حوزه تربیت و آموزش :

    با توجه به ساختار جدید حلقه های صالحین ، برنامه ریزی های لازم جهت تشکیل حلقه های جدید انجام شده و لازم به ذکر است که اولین اردوی آموزشی و بصیرت افزایی حلقه های صالحین در آبان ماه امسال در قم و جمکران در مجتمع آموزشی بنیاد مهدوی طی دو روز با برنامه های متنوع آموزشی برگزار شد.

    مرکز روانپزشکی رازی هم در هفته بسیج میزبان سرگروه های صالحین با محوریت دشمن شناسی و استکبار ستیزی بود.

حوزه تربیت بدنی :

     بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در این حوزه نیز در حال برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقات ورزشی فوتسال بین دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران به میزبانی مرکز روانپزشکی رازی تحت عنوان " جام ولایت " در دی ماه امسال است .

انتهای پیام /


١٧:٣٠ - دوشنبه ٦ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٩٩١    /    تعداد نمایش : ٩٩٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج