چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

اولین عمل جراحی بازسازی ACL در اتاق عمل بیمارستان توانبخشی رفیده انجام شد

    اولین عمل جراحی بازسازی ACL در اتاق عمل بیمارستان توانبخشی "رفیده " توسط یکی از جراحان بنام  این بیمارستان با موفقیت انجام شد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از روابط عمومی بیمارستان رفیده ، اولین عمل جراحی بازسازی ACL در اتاق عمل بیمارستان توانبخشی رفیده توسط دکتر " مسعود صابری " جراح ارتوپد با موفقیت انجام شد.

    دکتر صابری در این مورد گفت : این نوع جراحی (آرتروسکوپی) یکی از پیشرفته ترین تکنیک های توانبخشی سریع در بیماران به خصوص ورزشکاران می باشد .

    وی افزود: پارگی قدام صلیبی یکی از شایعترین آسیبهای ورزشی و حرکتی و تروماتیک زانو می باشد که در کشور آمریکا ، سالانه بالغ بر 200 هزار مورد جراحی آن انجام می گیرد و در کشور ما نیز این عمل جراحی با پیشرفته ترین متد روز دنیا به صورت بسته قابل انجام است که این عمل برای اولین بار در اتاق عمل بیمارستان رفیده وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با موفقیت انجام شد.

    گفتنی است ، بيمارستان توانبخشي "رفيده " در منطقه قيطريه تهران واقع شده و بعنوان اولين بيمارستان توانبخشي ايران ، با تجهيزات مدرن توانبخشی از سال ۱۳۸۳ شروع به كار كرده است. تا كنون چند كلينيك تخصصی منحصر به فرد از جمله كلينيك توانبخشي اعصاب، سالمندان، بيماري صرع و ام اس، رواني رفتاري كودكان و اختلالات ذهني در كودكان در آن تاسیس شده و مشغول به فعاليت مي باشند.

    اين مركز با تيم کامل توانبخشي تخصصي متشكل از اعضای هيات علمي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي در تخصص هاي مختلف اعم از پزشكان متخصص داخلي مغز و اعصاب، اعصاب و روان، طب فيزيكي و توانبخشي، سالمندي، داخلي گوارش و ريه، داخلي قلب و عروق، طب كار، جراح مفاصل و استخوان (ارتوپدي) و بيماري هاي اطفال و كارشناسان مجرب توانبخشي همچون رشته های فيزيوتراپي،‌ كاردرماني، گفتاردرماني،‌ پرستاري، روانشناسي و مددكاري اجتماعي، مشاوره و روان درماني به صورت كار گروهي براي اولين بار در سطح كشور در مرحله تحت حاد در حال ارائه خدمت به توان خواهان مي باشد.

انتهای پیام /

تهیه خبر: شفیعی


١٥:٢٠ - دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٩٩٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج