چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

جشنواره "عمران سلامت" با تغییر نگاه برخی از مسئولان به پروژه های بیمارستانی مسیر خدمات رسانی را تسهیل کند/ در این جشنواره سیکل سطح بندی و نیازسنجی ساخت بیمارستان مشخص و منتقل شود

   معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: برخی مسئولان با دیدن پروژه های بیمارستانی فقط از دید هزینه‌کرد به آن نگاه می کنند چرا که سلامت مردم مهم است و فعالیت در این حوزه یک سرمایه گذاری خواهد بود.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ دکتر "رضا نجفی پور" در خصوص برگزاری جشنواره "عمران سلامت" گفت: از طریق این جشنواره می توان برای افرادی که نسبت به دستاوردهای خدمات و اقدامات انجام شده در حوزه سلامت آگاهی کافی ندارند، در جهت معرفی آن خدمات گام مناسبی برداشت.

    معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: جشنواره "عمران سلامت" برای مسئولینی که با دیدن پروژه های بیمارستانی فقط از دید هزینه‌کرد به آن نگاه می کنند نیز مثمرثمر خواهد بود، چراکه سلامت مردم مهم است و فعالیت در این حوزه یک سرمایه گذاری خواهد بود.

    دکتر نجفی پور ادامه داد: با برگزاری این جشنواره ها می توانیم نگاه مسئولین را به اقدامات انجام شده تغییر داد و آنها هم برای به سرانجام رسیدن پروژه های سلامت کمک های لازم را انجام بدهند تا این پروژه ها مشمول زمان نشوند و در زمان مقرر به بهره برداری برسند.

    وی افزود: برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها باید با هدف شناساندن بیشتر خدمات رسانی انجام شود و زمانی که مسئولین در این جشنواره ها شرکت و از نمایشگاه بازدید می کنند باید ببینند که چه اقداماتی در آن حوزه انجام شده و پروژه ای که به بهره برداری رسیده است چه خدماتی می تواند ارائه بدهد که اگر در سنوات دیگر مورد مشابهی باشد مساعدت های بیشتری در آن زمینه صورت بگیرد.

    دکتر نجفی پور بیان داشت: همچنین در این جشنواره باید سیکل سطح بندی و نیازسنجی ساخت بیمارستان برای همه مشخص و این نیازسنجی به آنها منتقل شود و زمانی که مسئول آن استان یا شهرستان پیشنهادی در خصوص ساخت بیمارستان یا مراکز بهداشتی می دهد باید بداند که براساس چه اصولی باید این کار را انجام بدهد، به نوعی باید دید ملی را در این زمینه تقویت کنیم. بنابراین در آن موقع است که مسئولین می توانند به این نتیجه برسند که چه مرکز بهداشتی و درمانی در آن منطقه مورد نیاز است و در بحث تامین زمین و منابع آن پروژه مساعدت های لازم را داشته باشند.

    معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: در این جشنواره باید برخی از استان ها که از نظر استانی خوب کار کردند معرفی شوند و ببینند برای پروژه ای که به خوبی سطح بندی شده و در استان شکل گرفته تا چه میزان استاندار یا فرماندار همکاری کردند. اگر به این دید به جشنواره نگاه شود می توان در راه رسیدن به اهداف موفق تر عمل کرد.

انتهای پیام /

 


١٥:٠٠ - دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٢٦    /    تعداد نمایش : ٨٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج