چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

نشست " آئین زندگی قرآنی " به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد

   نشست " آئین زندگی قرآنی " امروز (یک شنبه 21 خرداد ماه جاری) به همت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن شهید صابری مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی برگزار شد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ، سبک زندگی قرآنی و نوع شخصیت افراد موضوع های مورد بررسی  دکتر سعید عزیزی  در این نشست فرهنگی بود.

   دکتر عزیزی در این نشست که با شرکت کارکنان مرکز روانپزشکی رازی برگزار شد، با بررسی نوع نگاه به زندگی در افراد مختلف ، تعریف جامع و کاملی از ذهن و آرامش ذهن  ارائه داد.

   وی همچنین با اشاره به آیات قرآن ، مقایسه باطن زندگی خود با ظاهر زندگی دیگران را اشتباه دانست و در بخش دیگری از سخنانش ، تفاوت بین فرزند اول و دوم از نوع درونگرا و برونگرا بودن را مطرح کرد.

   بگفته وی ، درونگرا بودن عمدتاً در فرزندان اول غالب است و همچنین تک فرزندی شخصیت درونگرا دارد و این موضوع باعث عدم تعامل اجتماعی می شود.

   دکتر عزیزی با بررسی صفت منطبق و مکمل و بررسی ازدواج افراد درونگرا و برونگرا در این نشست ، افزود: افراد درونگرا ، دارای جهان بینی طولی و افراد برونگرا ، دارای جهان بینی عرضی هستند .

   وی براساس آیات قرآن کریم ، سه فرمول را در زندگی بسیار مهم دانست، و گفت: فرمول اول ، مقایسه کردن در زندگی بر اساس آیات سوره بلد و بقره ، فرمول دوم ، موضوع قضاوت کردن بر اساس آیه 216 سوره بقره و همچنین فرمول سوم ، زندگی کردن برای آسمان و براساس سوره زاریات است.

   وی افزود: بصورت کلی دعا کنید و اصل دعا را بخواهید نه جزء آن را و بدانید که نتیجه کارهای انسان به دست خداست و انسان باید با تلاش و کوشش فعالیتهای خود را انجام دهد ، و شکست را باعث بیشتر شدن آموزه های درونی خود بداند.

انتهای پیام /

تهیه خبر: محمدپناه

 


١٦:٢٩ - يکشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٩٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج