چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه: فعالان قرآنی ، الگوی مناسبی برای دانشجویان هستند

   دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می گوید: التزام عملی به آموزه‌های قرآنی ، فعالان قرآنی را به الگوی مناسبی برای دانشجویان تبدیل می‌کند.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، " محمدرضا دهقانی" متولد سال ۱۳۷۴ در شهر مشهد، دانشجوی ترم سوم رشته مددکاری اجتماعی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی مفدا مستقر در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، با اشاره به اینکه مسئولیت دبیری کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را از سال گذشته به عهده گرفته است، گفت: از کودکی در کلاس های قرآنی شرکت می کردم و این علاقه و زمینه را در سال های بعدی نیز حفظ کردم ، در خلال این سال ها در مسابقات مختلف مذهبی و قرآنی نیز شرکت کردم و پس از قبولی در دانشگاه نیز فعالیت های قرآنیم را ادامه دادم و اکنون نیز به عنوان دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه انتخاب شدم.

    وی افزود: فعالیت قرآنی در کنار تحصیل بسیار لذت بخش و راهگشا است و التزام عملی به آموزه های قرآنی می تواند فعالان قرآنی را به الگوی مناسبی برای سایر دانشجویان تبدیل کند. به کار بستن آموزه های قرآنی در زندگی هر فرد در دوران حاضر تا اندازه زیادی به ظرفیت و میزان آشنایی آن ها با آموزه های قرآنی در ارتباط است و این مهم به ویژه در میان دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

    دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: قرآن کتابی برای تمام بشریت است که با مطالعه آموزه های اصیل آن می توان به مولفه ها و ویژگی های انسان ساز آن دست یافت، همچنان که مولفه های اثرگذار در شکل گیری شخصیت دانشجوی تراز انقلاب اسلامی نیز در میان این آموزه های اصیل آورده شده است و می توان از آن ها استفاده کرد و بهره برد.

    وی در پایان افزود: برای انتقال آموزه های قرآنی به جوانان و دانشجویان، استفاده از اردوها و سفرهای زیارتی و راهکارهای عملی دیگر ، تاثیر به سزایی دارد.

انتهای پیام /

تهیه خبر: ابراهیم نژاد

 


١٦:٤٠ - شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٩٨    /    تعداد نمایش : ١١١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج