چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

کارگاه آموزشی "پتانسیل های توسعه فناوری" در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

گالری تصاویر

    کارگاه آموزشی "پتانسیل های توسعه فناوری" طی دو روز گذشته به همت مدیریت توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با حضور رئیس این دانشگاه، روسای مراکز تحقیقاتی، متخصصان، صاحبان شرکت های فناوری و ایده پردازان، در سالن دکتر شاملو دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد.

    دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم آغاز به کار این کارگاه آموزشی، در خصوص اهمیت فعالیت دانشگاه در زمینه سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی) گفت و تاکید کرد که دانشگاه باید به سوی تبدیل ایده به محصول حرکت کند.

    دکتر "بهزادی پور" عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و رئیس مرکز تحقیقات موفقیان نیز در خصوص توابخشی از راه دور، واقعیت مجازی و فرصت های همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دانشگاه صنعتی شریف گفت.

    وی همچنین درباره " اهداف استفاده از تکنولوژی رباتیک ، فناوریهای پوشیدنی، خانه های هوشمند که بیمار را تحت مراقبت قرار می دهد و توانبخشی از راه دور و بازی درمانی " سخن گفت.

    سپس، دکتر " ابراهیم پیشیاره " عضو هیات علمی گروه کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، مطالبی در خصوص تجاری سازی، بازاریابی، شناخت فرهنگ بازار و علوم ثروت ساز، بازار های انحصاری ،خلاقیت، مهندسی معکوس و... بیان داشت.

    در ادامه، دکتر "واحدی " عضو هیات علمی گروه آمار و سرپرست دفتر شتابدهی مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در باره مراحل شتابدهی (دوره پیش شتابدهی-دوره چهار ماهه شتابدهی-استقرار در مرکز رشد و در نهایت تاسیس شرکت) سخنرانی کرد.

   وی همچنین تاکید کرد: این دفتر در وهله اول در زمینه حمایت فنی، فکری، حقوقی، ارتباط با شبکه های سرمایه گذاری، کارگاههای آموزشی و اختصاص فضای رایگان به متقاضیان کمک خواهد کرد.

   این کارگاه آموزشی، در دومین روز از کار خود، مباحثی همچون " پتانسيل هاي تبادل فناوري، نحوه نگارش بوم كسب و كار و توضيح رويداد به توان فناوري، پتانسيل هاي تدوين دستورالعمل ها، استانداردها و برنامه دانشگاه در اين خصوص، و پتانسيل هاي توسعه فناوري در رشته گفتار درماني و رشته هاي نظير آن " را توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به شرکت کنندگان ارائه داد.

 انتهای پیام /


٢٠:٣٤ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٧٢٨    /    تعداد نمایش : ١٠٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج