چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

مدیرکل فناوری سلامت وزارت بهداشت: حمایت مالی از گسترش مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه دارد

   مدیرکل فناوری سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه حین بازدید از نمایشگاه تجهیزات پزشکی و توانبخشی خاص معلولان و سالمندان گفت: حمایت های مالی وزارت بهداشت از گسترش مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه خواهد داشت.

     دکتر" وطن پور" در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، درباره تکمیل و تجهیز مرکز رشد فناوری این دانشگاه  که در محل جدید ، درحال اجراست ، افزود: با توجه به اینکه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی قطب طراحی و تولید تجهیزات توانبخشی و اندام مصنوعی در کشور محسوب می شود، تاکنون اعتباراتی برای تکمیل و تجهیز محل جدید مرکز رشد فناوری این دانشگاه اختصاص داده شده است تا شرکت های دانش بنیان و فناور وابسته به این مرکز رشد بتوانند با امکانات بهتر و بیشتر، فعالیت های خود را گسترش بدهند.

    وی تاکید کرد که متناسب با پیشرفت کار این پروژه ، بودجه و حمایت های مالی همچنان ادامه خواهد داشت.

    مدیرکل فناوری سلامت وزارت بهداشت همچنین در پاسخ به سئوالی در ارتباط با تنوع رویدادهای مربوط به طراحی و تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی در کشور و هماهنگی بین آنها ، گفت: اداره کل فناوری سلامت وزارت بهداشت تمامی رویدادهای مربوط مانند اینوتک ، ایده بازار ، فن بازار و جشنواره مرتبط با تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی را مدیریت می کند.

    وی افزود: آنچه حائز اهمیت است که هر یک از این رویدادها با هدف مشخص و برای گروهی از افراد که در بخش طراحی و تولید تجهیزات نقش دارند ، برگزار می شود.  ایده پردازان ، طراحان ، تولیدکنندگان  و سرمایه گذاران این بخش می توانند از هر کدام این رویدادها ، در جهت پیشبرد فعالیت های خود استفاده کنند.

******

مشاور وزیر بهداشت در امورتوانبخشی: وزارت بهداشت آماده حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات توانبخشی است

    دکتر " محمدتقی جغتایی " مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی ، در حین بازدید از نمایشگاه تجهیزات توانبخشی در بوستان گفتگوی تهران ، گفت : وزارت بهداشت آماده حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات توانبخشی است.

    وی در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: هدف وزارت بهداشت ، جلب همکاری دستگاه های دیگر مانند جمعیت هلال احمر، بنیاد شهید و امور جانبازان ، دانشگاه ها و بخش خصوصی است تا با هماهنگی و همکاری یکدیگر و حمایت و نظارت دولت بتوانیم نیازهای جامعه ، بخصوص افراد با نیازهای ویژه را مرتفع کنیم.

    گفتنی است ، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و توانبخشی خاص معلولان و سالمندان طی دو روز 13 و 14 مهرماه جاری در فضای نمایشگاهی بوستان گفتگوی تهران برگزار شد و حداقل 17 شرکت تولیدکننده داخل کشور و ده ها شرکت وارد کننده تجهیزات پزشکی و توانبخشی در آن حضور داشتند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


٢٣:٣٤ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٧٦٠    /    تعداد نمایش : ١٢٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج