چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، همکاری با شبکه ملی توانبخشی کشور را اعلام کرد

«گالری تصاویر»

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مجمع عمومی شبکه ملی توانبخشی ، اعلام کرد: تمام گروه های آموزشی و مراکز تحقیقاتی این دانشگاه، پشتوانه علمی شبکه ملی توانبخشی هستند ، ضمن آنکه در حد امکانات ، دانشگاه در حیطه اجرا نیز همکاری می کند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، مجمع عمومی شبکه ملی توانبخشی با حضور معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ، معاون امور مشارکت های مردمی وزارت کشور، مشاور امور توانبخشی وزیر بهداشت و با شرکت مدیران سازمان های غیردولتی و مردم نهاد حوزه توانبخشی و عضو شبکه ملی توانبخشی ، در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

   دکتر" محمد کمالی " ، توانبخشی را حلقه مفقوده نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کشور خواند و گفت: در دو سه دهه اخیر کارهای زیادی در این بخش انجام شد اما کافی نیست و آنچه که سالها در سازمان بهزیستی بر آن تاکید داشتم ، گسترش سازمان های غیردولتی و مردم نهاد در این حوزه بود تا در کنار دانشگاه ها ، بیمارستان ها و مراکز آموزشی و پژوهشی بتوانند در ارائه خدمات توانبخشی گام بردارند ، ضمن آنکه سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر فعالیت های ارزشمندی در این حوزه داشتند.

   وی افزود: هم اکنون ، شبکه ملی توانبخشی می تواند راهگشای بهبود جایگاه توانبخشی در جامعه باشد و در تعاریف ، برنامه های اجرایی و استراتژیک ، با مطالعه وارد شود و ابعاد سازمان های ارائه خدمات را بشناسد و در اجرای برنامه ها ، به پتانسیل جامعه مخاطب خود توجه کند.

   دکتر کمالی تصریح کرد: تصویب قانون حقوق معلولین و بویژه اصلاحیه آن ، پتانسیل معلولان و جامعه هدف را نشان داد و شبکه ملی توانبخشی نیز باید این پتانسیل عظیم را در نظر داشته باشد و در برنامه هایش ، از آن  استفاده کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٧:٢٤ - جمعه ١١ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١١٩٨٧    /    تعداد نمایش : ١٤٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج