چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی بالینت با هدف کمک به سلامت روان پرسنل مرکز روان‌پزشکی رازی

نشست علمی بالینت با حضور دکتر ریموند براون با هدف جلوگیری از فرسودگی شغلی و کمک به سلامت روان پرسنل مرکز روان‌پزشکی رازی برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر"ریموند براون " روان‌پزشک، روان‌درمان‌گر و عضو جامعه بالینت بریتانیا روزسه شنبه (21 فروردین ماه جاریبا همراهی دکتر "منصوره کیانی دهکردیروانپزشک و فلوشیپ رواندرمانی سخنرانی علمی در حوزه اعصاب و روان را در مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی ارائه داد.

روانپزشکان، دستیاران روانپزشکی، پزشکان، روانشناسان و مددکاراناجتماعی شرکتکنندگان این نشست علمی تخصصی بودند. 

دو رواندرمانگر با نامهای مایکل و انید بالینت در دهه ۱۹۵۰ برای اولین باردر این زمینه به منظور کمک به پزشکان عمومی در درک بهتر محتوایاحساسی روابط پزشک و بیمار، و بهبود پتانسیل های درمانی شروع به کارکردند.

در حال حاضر، اعضای گروههای بالینت را درمان‌گران و متخصصان(روان‌پزشک، پزشک، روان‌شناس، پرستار، مددکار و ...) تشکیل داده که هر یکدر جلسات یک ساعته هر دو هفته یک بار در مورد تجربه تاثیرگذار عاطفیحرفه خود صحبت کرده و سایر اعضا با بیان احساسات و عقاید خود بهتجزیه‌ی بارعاطفی کمک می‌کنند.

گروه بالینت ، محل امنی برای درمانگر است که در آن توسط همکاران خودشنیده شده ، درک شده و حمایت می‌شودحفظ رازداری قانون اصلی گروهبالینت استدر این گروه بیان سستی‌ها و احساسات و عواطف نشانه‌یضعف نیست ، بلکه محلی برای تحلیل و رشد شخصیت فرد است. 

 


٢٣:٣٤ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١١٦٠٤    /    تعداد نمایش : ٩٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج