چاپ        ارسال به دوست

دکتر کمالی اعلام کرد:

اجرای بسته‌های تحول آموزشی و تاسیس دانشکده‌ها مهمترین برنامه‌های سال 97

 رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تشریح برنامه‌های سال 97 گفت: اجرای بسته‌های تحول آموزشی و تاسیس دانشکده‌ها و الگوسازی بیمارستان رفیده از مهمترین برنامه‌های سال جدید است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر محمد کمالی، رئیس دانشگاه در مراسم بازدید نوروزی وزیر بهداشت از این دانشگاه با تبریک سال نو گفت: امیدورام در سال جدید برنامه‌های اساسی در تحول سلامت با قوت بیشتری پیگیری شود و شاهد موفقیت‌های بیشتری در این حوزه باشیم.

دکتر کمالی در ادامه افزود: سال 96 به لحاظ مالی و اعتباری برایمان سال سختی بود اما با تلاشی که شد توانستیم با آرامش مشکلات را مدیریت کنیم. با تلاش اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه برنامه‌های سال 97 را  پیش خواهیم برد.

رئیس دانشگاه با اشاره به برنامه های مهم در سال 96 تصریح کرد: پروژه ملی ایرانوم یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه در سال 96 بود که ادامه آن با قدرت بیشتر در سال 97 یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم بهزیستی است. همچنین 13 قلم تجهیزات که از سال‌ها قبل باقی مانده بود با تامین ارز مورد نیاز خریداری شد.

 موضوع آموزش در دانشگاه مغفول مانده است

دکتر کمالی با اشاره به برنامه‌های سال 97  افزود: موضوع آموزش در دانشگاه مغفول مانده که بنا داریم به طور جدی بسته‌های تحول را اجرایی کنیم. خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز از دیگر برنامه‌های مهم دانشگاه در سال 97 است. تاسیس دانشکده‌ها و ایجاد ساختار فیزیکی آنها از دیگر برنامه‌های سال 97 است که با جدیت دنبال خواهد شد.

وی تصریح کرد: امسال صدمین سال تاسیس بیمارستان روانی رازی است و به همین منظور دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است. از معاونت‌های آموزشی و توسعه وزارت بهداشت تقاضا داریم کمک کنند تا برای سازماندهی و بهسازی بیمارستان روانی رازی  اقدامات لازم انجام شود.

 بیمارستان رفیده الگویی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در ادامه افزود: یکی دیگر از برنامه‌ها الگوسازی بیمارستان توانبخشی رفیده برای سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی است. در این زمینه نیازمند کمک ویژه وزارت بهداشت هستیم. کلینیک ویژه یافت‌‌آباد و مرکز توانبخشی  اخوان در دست ساخت هستند، امیدواریم با کمک وزارت بهداشت بتوانیم این دو طرح عمرانی را به بهره‌برداری برسانیم.

دکتر کمالی با اشاره به تاکید وزیر بهداشت به موضوع سلامت اجتماعی تصریح کرد: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای تئوریزه کردن سلامت اجتماعی آمادگی دارد و به صورت جدی موضوع سلامت اجتماعی را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: چند نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت همکاری می‌کنند و امیدواریم که این همکاری‌ها بیشتر شود.

دکتر کمالی با اشاره به رتبه  قابل توجه دانشگاه علوم بهزیستی در بحث پژوهش، تصریح کرد: با توجه به جایگاه مناسبی که در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب کرده‌ایم. حفظ جایگاه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و ارتقا آن در سال 97 در بحث پژوهش از دیگر برنامه‌هاست.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: خوابگاه‌های دانشجویی مشکلاتی دارند که امیدوارم با کمک معاونت دانشجویی وزارت بهداشت این وضعیت بهتر شود.

تهیه و تنظیم : پیرهادی


١٠:٣٠ - سه شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١١٥٧١    /    تعداد نمایش : ١٣٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج