چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

اعزام تیم پزشکی – توانبخشی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه به منطقه 15 تهران

 

تیم درمانی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ، روز سه شنبه (17 بهمن ماه)  به منطقه 15 تهران ( خیابان خاوران ) جهت ویزیت پزشکی و مشاوره رایگان مردم آن منطقه اعزام شد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، "مهدی محمدپناه " مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در خصوص این اعزام جهادی گفت که تیم عمومی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه متشکل از پزشک عمومی ، تیم پرستاری ، تیم مشاوره و روانشناسی ، کارشناس تغذیه ، ماما و مددکار اجتماعی در قالب طرح شهید رهنمون به منطقه محروم و کم برخوردار خاوران در منطقه 15 تهران اعزام و خدمات درمانی به صورت رایگان ارائه دادند.

    محمدپناه افزود: تیم مذکور یکی از تیم های ثابت و جهادی مرکز آموزشی - درمانی روانپزشکی رازی بوده که در ششمین روز از دهه مبارک فجر به منطقه خاوران اعزام و در امام زاده اهل بن علی (ع) مستقر و بیش از 250 نفر از شهروندان آن منطقه از خدمات ویزیت پزشکی ، اندازه گیری قند خون و فشار خون ، مشاوره روانشناسی و تغذیه به صورت رایگان بهره مند شدند. ضمن آنکه ، کارشناس مددکاری اجتماعی نیز وظیفه بررسی ، ارجاعات و پیگیری مشکلات مراجعه کنندگان را در حوزه سلامت به عهده داشت.

    مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در خصوص طرح شهید رهنمون گفت: یکی از وظایف و مأموریت های بسیج جامعه پزشکی در تمام استان ها، اعزام تیم های درمانی به مناطق محروم و کم برخوردار جهت ارائه خدمات درمانی رایگان است و با توجه به اینکه این مأموریت در سال های گذشته به صورت موردی و مناسبتی انجام می شد ، نتیجه مشخصی بعد از گذشت چند سال در یک منطقه خاص حاصل نمی شد. به همین دلیل مسئولان سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، طرح شهید رهنمون را جهت استمرار و ثابت بودن اعزام های جهادی ارائه نمودند.

    وی افزود: در این طرح ، تیم های عمومی و تخصصی بنا بر شرایط منطقه با افراد ثابت و زمانبندی مشخص در طول بازه چهار ساله اعزام می شوند و خدمات آموزشی و درمانی به صورت رایگان ارائه می دهند. همچنین در این طرح وضعیت سلامت مردم آن منطقه به صورت دقیق بررسی و مشکلات مطروحه توسط کارشناسان اعزامی پیگیری می شود.

    گفتنی است که این طرح امسال در هفته بسیج در سراسر کشور آغاز شد و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی هم مفتخر است که تیم های عمومی و تخصصی در حوزه سلامت روان و توانبخشی را به مناطق کم برخوردار شهر تهران و روستاهای محروم شهرستان ری اعزام می کند.


انتهای پیام /

تهیه خبر: محمدپناه

 


٢٣:٥٠ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١١٣٧٣    /    تعداد نمایش : ١٠٠٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج