چاپ        ارسال به دوست

در ملاقات با اعضای هیات علمی برخی از گروه های آموزشی مطرح شد؛

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی: باید از مرجعیت علمی دانشگاه برای رفع نیاز جامعه استفاده کنیم

   دکتر " محمد کمالی " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: این دانشگاه ، مرجعیت علمی حوزه توانبخشی را دارد ولی باید مرجعیت علمی را به جامعه منتقل کرده و از آن ، در جهت رفع نیاز مردم استفاده کنیم.

     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر کمالی روز یکشنبه (14 آبان ماه) با حضور در دفاتر مدیران گروه های آموزشی " روانشناسی بالینی، روانشناسی و کودکان استثنایی، مدیریت توانبخشی و  ارگونومی " و در ملاقات های جداگانه با مدیران و اعضای هیات علمی این گروه ها، ضمن آشنایی با فعالیت آنان، افزود: مردم باید بتوانند از پتانسیل علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی استفاده کرده و نیازهایشان را از طریق دانشگاه برطرف کنند.

    وی اظهار داشت: مدیران گروه ها و اعضای هیات علمی با توانایی علمی خود ، در تعامل بیشتر و ارتباط با وزارت بهداشت و سازمان های ذیربط  همچون سازمان بهزیستی ، سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، وزارت  آموزش و پرورش ، و بنیاد جانبازان، در جهت رفع نیازهای جامعه تلاش کنند.

    دکتر کمالی با تاکید بر اینکه " ترجمان دانش برای جامعه را جدی بگیرید "، افزود: با توجه به منافع ملی ، پایان نامه ها و پروژه های تحقیقاتی را با توجه به نیازهای جمعیت هدف و سپس جامعه بزرگتر ، تعریف کنیم.

    وی در عین حال گفت که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، یک دانشگاه منحصربفرد است که برخی از رشته های تحصیلی آن در کمتر دانشگاه علوم پزشکی کشور وجود دارد و مطمئنا این ویژگی خاص ، مشکلات خود را دارد که مهمترین آن ، درک درستی است که سازمان ها و مراکز بیرون از دانشگاه ، باید نسبت به آن داشته باشند.

     رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: معتقدم که پتانسیل این دانشگاه ، بالاست و برای اینکه این پتانسیل ، بالقوه شود ، باید ارتباطات دانشگاه با مراکز و سازمان های ذیربط ، تقویت شود.

    وی همچنین خطاب به اعضای هیات علمی اظهارداشت: بیاندیشیم که چگونه می توانیم ماهیت این دانشگاه و نگاه متفاوت توانبخشی را در مراکز و سازمان های ذیربط نهادینه کنیم و در نهایت ، جایگاه بهتری در بین مردم داشته باشیم.

    دکتر کمالی ، حمایت خود از گروه های آموزشی را در همین راستا اعلام کرده و افزود: ان شاالله در مسیری که قرار گرفتیم بتوانیم رضایت خداوند و مردم را جلب کنیم.

    گفتنی است، مدیران گروه ها و اعضای هیات علمی در این ملاقات ها ضمن معرفی گروه ها و فعالیت های خود ، درخواست هایی همچون " رفع کمبود هیات علمی در برخی از گروه ها، کمبود فضای آموزشی ، توجه به کاربردی بودن فعالیت های پژوهشی ، بازنگری روی دروس برخی از رشته ها از طریق بورد ، تامین امکانات مورد نیاز گروه ها بطور مساوی، تکمیل ساختار برخی از گروه های آموزشی، و دریافت مجوز برای راه اندازی مقطع دکتری در برخی از رشته ها "، را با رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مطرح کردند.

    وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بتازگی در حکمی ، دکتر "محمد کمالی" را به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي منصوب کرده است.

    دکتر " محمد کمالی " از اساتید ، صاحبنظران و پیشکسوتان حوزه توانبخشی است که علاوه بر عرصه علمی، در عرصه اجرایی و مدیریتی این حوزه نیز فعالیت داشته است.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (توانبخشی ، سلامت اجتماعی و سلامت روانی ) ، تحت نظارت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.

 

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٢:١٨ - يکشنبه ١٤ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٨٣٩    /    تعداد نمایش : ١٠٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج