چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

فراخوان دریافت پروپوزال گرانت های تحقیقاتی در راستای اجرای برنامه واحد همتاپروری موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران

   معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی طی ابلاغیه ای ، فراخوان دریافت پروپوزال گرانت های تحقیقاتی از متقاضیان ، در راستای اجرای برنامه واحد همتاپروری موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران را اعلام کرد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " امانلو " دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی  معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این ابلاغیه که به تمامی دانشگاهها و سازمان های تابعه این وزارت ارسال کرده، یادآور شده است: با عنایت به ابلاغ مقام محترم وزارت در خصوص اجرای برنامه عملیاتی مشترک دانشگاههای علوم پزشکی و سازمان های وابسته در سال 1396 ( نامه شماره  100/660 مورخ 96/1/28 ) بمنظور دستیابی به پیامدهای مورد انتظار آن و در نهایت توسعه کیفی و کمی تحقیقات و فناوری سلامت در کشور و لزوم اجرایی شدن برنامه واحد همتاپروری موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران ، فراخوان دریافت پروپوزال گرانت های تحقیقاتی از متقاضیان شرکت در طرح فوق الذکر بشرح ذیل اعلام می گردد.

   براساس این گزارش ، شرایط و فرآیندهای این گرنت بشرح ذیل می باشد:

1-      این گرنت در سالجاری به 40 نفر از اعضای هیات علمی برجسته و توانمند دانشگاه / دانشکده / پژوهشکده و یا مراکز تحقیقاتی وابسته به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با مرتبه استادی و شاخص اچ  برابر یا بالاتر از 15  (H-Index>-15)  پس از دریافت اعلام آمادگی عضو هیات علمی و معرفی دانشجو توسط استاد اعطا می گردد.

2-      میزان این گرانت 500 میلیون ریال بوده و به عضو هیات علمی متقاضی پس از درخواست ، تایید معاونت پژوهشی دانشگاه ذیربط و داوری نهایی پروپوزال ارسالی در موسسه در طی چهار قسط پرداخت خواهد شد.

3-      این گرنت به دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته های دکتری عمومی پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دانشجویان رشته های کارشناسی ارشد با معدل بالای 15 و دارای مدرک زبان معتبر ( با کسب آن در طی شش ماه اول دوره ) و علاقه مند به تحصیل در رشته های تحصیلات تکمیلی با رعایت مفاد منعقده در تفاهم نامه ی فی مابین تعلق می گیرد.

4-      در طی این دوره یک تا سه ساله استاد راهنما با معرفی دانشجوی واجد شرایط از طریق یک برنامه ریزی دقیق آموزشی – پژوهشی در رشد و شکوفایی علمی دانشجوی معرفی شده اقدام کرده و با فرآیند مرید و مرشد زیربنای لازم در جهت پرورش علمی – فرهنگی دانشجو را فراهم می کند.  استاد راهنما با ارائه پایان نامه کلیه امور پژوهشی دانشجو را به عهده گرفته و پس از پایان فرایندهای تحقیقاتی مقاله حاصل را در یکی از برترین مجلات دنیا به چاپ خواهد رساند. پس از طی این دوره ، دانشجو پس از شرکت و قبولی در رشته های تخصصی و یا Ph.D  زیر نظر همان استاد دوره تحصیلی آتی خود را گذرانده و مجددا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

برون ده های مورد انتظار از هر دانشجو در پایان دوره :

·         اخذ دیپلم پژوهشی (طبق تعریف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت ).

·         ارائه و انجام یک طرح تحقیقاتی مرتبط با رشته تحصیلی در طول دوره .

·         انتشار حداقل یک مقاله  SJR-Q1   غیرپولی خارج از کشور، منتج از طرح تحقیقاتی انجام یافته در طول دوره.

·         ارائه گزارش بصورت شفاهی پس از چاپ مقاله در حضور هیات داوری معرفی شده از سوی دفتر تحقیقات دانشجویی وزارت .

5-       نتایج بررسی مدارک ارسالی پس از طی مراحل فوق الذکر از طریق وب سایت موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) اعلام خواهد شد.

6-      دریافت این گرنت در سالجاری کاملا رقابتی بوده و استاد متقاضی در یک صفحه A4  با معرفی خود و دانشجوی معرفی شده ، فرآیندهای آموزشی – پژوهشی که در طی آن مقرر است دانشجو را تربیت و ارشاد نمایند را معین و مشخص می فرمایند. معاونت پژوهشی درخواست ها را جمع آوری کرده و با نظر دو نفر از اعضای هیات علمی با سابقه درخشان آموزشی – پژوهشی دانشگاه آنها را بررسی و نتیجه را به دفتر کشوری تحقیقات دانشجویی معرفی می نمایند.

بدیهی است ، ارسال پروپوزال و یا معرفی فرد از طرف دانشگاه متبوع ، به منزله دریافت گرنت فوق الذکر نبوده و موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) هیچگونه تعهدی در این خصوص نخواهد داشت .

انتهای پیام /


١٦:١٣ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٧٤٦    /    تعداد نمایش : ١٢٢٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج