چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

کارگاه آموزشی "اخلاق ولایتمداری" در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

   کارگاه آموزشی "اخلاق ولایتمداری" روز دوشنبه ( 17مهرماه جاری) به  همت واحد آموزش و ارزشیابی ، با همکاری نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و با حضور جمعی از کارکنان ، در سالن اجتماعات دکتر شاملو دانشگاه برگزار شد .

    حجت الاسلام والمسلمین "سید وحید معتمدی" ریاست نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در باره این کارگاه آموزشی به خبرنگار وبدای دانشگاه گفت: با توجه به اینکه در ماه محرم و صفر قرار داریم در مباحث اخلاقی و معرفتی باید جنبه های عاشورا که منبع غنی فرهنگی است را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

    وی در ادامه اظهار داشت: فرهنگ عظیم و ابعاد گوناگون عاشورا نقطه قوت و مقاوم سازی کشور در مقابل تهاجمات غربی و ابزارهای رسانه ای و تبلیغاتی مدرن است که از این حیث باید بارها آن را الگوی دانشگاهیان و تمام آحاد جامعه قرار دهیم.

    وی به نقل از سخنران کارگاه اخلاق ولایتمداری گفت: قیام عاشورا نشان داد، افرادی که پای ولایت ایستادند ، مسیر حقیقی را یافتند و اگر در مسیر حق مداری وقفه ای ایجاد کنیم ، از مسیر اصلی و ولایت منحرف خواهیم شد.

     وی با بیان آیات و روایات، ریشه اصلی گناهان را  تکبر، حرص و حسادت دانست و افزود: مباحث و بیماری های اخلاقی در تمام افراد کم و بیش وجود دارد و باید در خانواده، جامعه و در حوزه های شخصی دائما با تهذیب نفس و راهکارهای گوناگون در ارتقای حوزه های اخلاقی و معرفتی گام برداریم .

    حجت الاسلام والمسلمین سید وحید معتمدی گفت: ابن سینا از حکمای معروف ایران است که دو کتاب قانون (در حوزه مسائل طبی) و کتاب شفا (در حوزه مسائل عقلی) را برای همگان به یادگار گذاشته است و این کتب نشان می دهند ، ریشه شفا از درون و تفکرات ما نشات می گیرد و موضوعات طب با اندکی دارو و درمان نتیجه خواهد داد.

    وی با بیان برخی محورهای اخلاق ولایتمداری افزود: در اخلاق ولایتمداری باید ربوبیت خدا و تدبیر خداوند در همه مسائل را قبول کنیم و از سلیقه ای عمل کردن در حوزه های گوناگون پرهیز کنیم .

گفتنی است، این کارگاه آموزشی به شرکت کنندگان ، گواهی پایان دوره اعطاء می کند.

انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ

تهیه عکس : دخیلی


١٢:١٦ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٧٣٦    /    تعداد نمایش : ٩٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج