چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

شرکت دانش بنیان " توان دانش مهرسام " به فناوری ربات های نرم (Soft Robotics) دست یافته است

   مدیرعامل شرکت دانش بنیان " توان دانش مهرسام " ، از حصول این شرکت به فناوری ربات های نرم (Soft Robotics)  برای نخستین بار در دنیا خبر داد.

    دکتر " امیرسالار جعفرپیشه " در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: توسعه این فناوری،  انقلابی در بهبود کیفیت زندگی معلولان ایجاد می کند.

     وی ضمن معرفی این شرکت و محصولات آن ، گفت: مجموعه ای از تولیدات شرکت توان دانش مهرسام مربوط به محصولات توانبخشی رباتیک دست است.

     وی افزود: این محصولات با هدف بهبود ADL آسیب دیدگان در اندام فوقانی طراحی و ساخته شده است و در دو شکل درمانی و کمکی جهت استفاده کلینیک های توان بخشی جهت توانخواهان خصوصا افراد مبتلا به استروک، فلج مغزی، ضایعه نخاعی و آرتریت روماتویید تولید می شود.

    مدیرعامل شرکت دانش بنیان " توان دانش مهرسام " بخش دیگری از تولیدات این شرکت را شامل محصولات بیوفیدبک معرفی کرد که شامل بیوفیدبک فشار، پاسچر، نیرو، EMG  است.

   بگفته دکتر جعفرپیشه، این دسته از محصولات،  یک مجموعه کامل سخت افزاری و نرم افزاری برای اجرای طیف وسیعی از حرکات تمرینی فیزیکی پرکاربرد در توانبخشی اختلالات و ناتوانایی های مختلف می باشد.

   وی افزود: مجموعه نرم افزارهای این مجموعه مشتمل بر تکالیف یادگیری حرکتی، سنجش کیفیت و کمیت اجرای تمرینات و محیط های بازی گونه تعاملی است که امکان اجرای پروتکل های توانبخشی مختلف را برای متخصصان فراهم می کند.

    لازم به ذکر است، شرکت " توان دانش مهرسام " از جمله شرکت های دانش بنیان وابسته به مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است که 15 ماه پیش تاسیس شده و تاکنون موفق به تولید 12 محصول فناورانه در حوزه فناوری توانبخشی شده است، که چهار محصول ثبت اختراع شده و ثبت اختراع سه محصول دیگر نیز مراحل داوری را می گذراند.

    این شرکت به تازگی با اجرای فرآیندی طولانی و سختگیرانه از ارزیابی و بررسی کارشناسان و متخصصان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به سطح فناوری کالاها و خدمات دانش بنیان این شرکت ، مطابقت مدارک علمی با نمونه های محصولات و تسلط علمی گروه متخصصان شرکت بر موضوع محصولات دانش بنیان ، به درجه " دانش بنیان " نائل شده است.

   دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی) نسبت به آموزش و تربیت نیروی متخصص اقدام می کند.

    این دانشگاه تحت نظارت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی،  طراحی و تولید تجهیزات پزشکی - توانبخشی و اندام مصنوعی را بعنوان قطب کشوری این حوزه در برنامه توسعه تحقیقات و فناوری خود دارد.


انتهای پیام/

تنظیم خبر: نعیمی پور


١٢:٠٧ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٧١٨    /    تعداد نمایش : ١٢٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج