چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

غرفه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در جشنواره " عمران سلامت " مورد بازدید وزیر بهداشت قرار گرفت

   وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با همراهی معاونان این وزارت، امروز (سه شنبه) از غرفه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در جشنواره ملی " عمران سلامت " دیدن کرد.

    جشنواره ملی "عمران سلامت" امروز (سه شنبه)، با محوریت ارتقای سطح کمی و کیفی در امور عمرانی حوزه سلامت با سخنرانی رئیس جمهوری و با حضور نمایندگان مجلس، استانداران، فرمانداران، خیران، رؤسا و معاونان توسعه مدیریت و منابع، درمان و بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و سازمان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت ، در سالن اجلاس سران برگزار شد.

    در حاشیه برگزاری این جشنواره، نمایشگاهی نیز به منظور ارائه دستاوردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی و اطلاع رسانی از فعالیت‌های انجام شده در زمینه پروژه‌های عمرانی و تاثیر آن بر تسهیل خدمات رسانی به آحاد مردم در بخش سلامت بر پا ‌شد که غرفه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در این نمایشگاه، فعال بود.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر "سیدحسن هاشمی" وزیر بهداشت ضمن حضور در غرفه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اهمیت مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی تحت پوشش این دانشگاه، از چگونگی روند فعالیت های عمرانی و پروژه های در دست اجرای مرکز روانپزشکی رازی پرسید.

   وزیر بهداشت همچنین از زمان اتمام دو پروژه در دست اجرای مرکز روانپزشکی رازی سئوال کرد که مدیران روابط عمومی و دفتر فنی مهندسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، توضیح دادند که با اتمام دو پروژه ساخت و تجهیز بخش های بستری در دو ساختمان مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی ، حدود 400 تخت بستری بیماران اعصاب و روان ، به مجموعه تخت های روانپزشکی کشور اضافه می شود.

   بگفته مهندس " غلامی " سرپرست دفتر فنی مهندسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که در غرفه دانشگاه در جشنواره عمران سلامت مستقر بود، هشت پروژه عمرانی در حال تکمیل و یا اجراست که پیش بینی می شود ، پروژه " احداث و تجهیز مرکز آموزشی و پژوهشی " دانشگاه با هفت هزار و 300 متر زیربنا و پروژه " احداث و تجهیز بخش های ساختمان نظام مافی بیمارستان رازی " با زیربنای پنج هزار متر مربع ، پروژه " بازسازی ، ساخت و تجهیز مرکز جدید رشد و فناوری دانشگاه " با زیربنای یک هزار و 600 مترمربع  و پروژه " بازسازی و تکمیل تاسیسات زیربنایی دانشگاه (تهیه و نصب تابلوهای جدید در پست برق و امکانات جدید مخابراتی دانشگاه ) "، در سالجاری به پایان برسند.

    وی افزود: همچنین پیش بینی شده است که پروژه های " احداث و تجهیز کلینیک توانبخشی دکتر اخوان " با زیربنای 9 هزار مترمربع و " احداث و تجهیز بخش های ساختمان ایثار بیمارستان رازی " با چهار هزار و 890 مترمربع زیربنا ، در سال آینده (97 ) به اتمام برسند.

       مهندس غلامی در پایان ، پروژه های " احداث و تجهیز کلینیک ویژه توانبخشی یافت آباد " با دو هزار متر زیربنا و " احداث و تجهیز خوابگاه جدید دانشجویی دانشگاه " با ده هزار مترمربع زیربنا  را از دیگر پروژه های عمرانی دانشگاه ذکر کرد که کارهای عمرانی کلینیک یافت آباد آغاز شده ، و با اتمام طراحی خوابگاه دانشجویی ، این پروژه در مرحله مناقصه اجرای اسکلت قرار دارد.

    گفتنی است ، معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری روابط عمومی این دانشگاه ، نسبت به برپایی غرفه در فضای نمایشگاهی جشنواره ملی " عمران سلامت " اقدام کرده و  با مجموعه ای از اطلاعات ، عکس و اسلاید مربوط به پروژه های عمرانی دانشگاه که در راستای توسعه و تجهیز امکانات آموزشی ، پژوهشی ، بهداشتی و درمانی و گسترش انواع خدمات توانبخشی و همچنین خدمات رسانی در حوزه سلامت روانی (روانپزشکی و روانشناسی) جامعه اجرا می شود، اطلاع رسانی کرد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 دپارتمان تخصصی و هشت مرکز تحقیقات ، به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و 800 نیروی متخصص در رشته های خاص حوزه های " رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی" می پردازد ، که در برخی از این رشته ها به عنوان تنها برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی و phd ،  و در تعدادی از آنها ، نخستین مجری دوره های تحصیلات تکمیلی در کشور و حتی کشورهای منطقه شناخته شده است.

  این دانشگاه ، هم اکنون با دو بیمارستان توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی (امین آباد) و دو مرکز پزشکی و توانبخشی نظام مافی و اسماء ، در مجموعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور ، و زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٦:١٥ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٧٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج