چاپ        ارسال به دوست

اعتباربخشی بیمارستان روانپزشکی رازی با حضور ارزیابان ارشد وزارت بهداشت انجام شد

   اعتباربخشی بیمارستان روانپزشکی رازی با حضور ارزیابان ارشد وزارت بهداشت اعزامی از دانشگاه های علوم پزشکی تهران انجام شد.
    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی  بنقل از روابط عمومی مرکز رازی ، دکتر "شجاع " رئیس بیمارستان ضمن تشکر از زحمات ارزیابان که طی سه روز ( از 23 اردیبهشت ماه) این بیمارستان را مورد ارزیابی قرار دادند ، خطاب به کارشناسان ارزیاب گفت: مطالبی که شما به آن اشاره خواهید کرد در جهت خدمات هر چه مطلوب تر مورد توجه مسوولان این مرکز قرار خواهد گرفت.
   "عزیزی " مدیر بیمارستان نیز گفت: تیم اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی تهران بخش های موجود در این بیمارستان را بررسی نموده و مطابق با شاخص های اعتباربخشی، امتیاز دهی صورت پذیرفت .
   وی در ادامه اشاره کرد: ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به گیرندگان خدمت از اهداف اصلی ارزیابی عملکرد و اعتبار بخشی بیمارستان ها است.
    ارزیابان نیز در ادامه این برنامه، از همه مسئولان بیمارستان که در جهت اعتباربخشی این مرکز از چند ماه گذشته فعالیت کردند، تشکر نمودند.
    ایشان افزودند، ما به این مطلب واقفیم که کار کردن در این بیمارستان عشق می خواهد و انگیزه دیگری باعث ارائه خدمات به این قشر مظلوم از جامعه نخواهد شد ولی هدف از اعزام تیم اعتباربخشی خدمات مطلوب تر سلامت به مردم عزیز کشورمان می باشد و مرکز شما نقاط قوت بسیاری دارد و اندکی هم نقاط ضعف که آن هم بواسطه ماهیت تک تخصصی بودن این مرکز آموزشی درمانی می باشد و از مواردی که ما از شما بیشتر انتظار داریم می توان به مشارکت و حمایت پزشکان شاغل در بیمارستان اشاره نمود.
     ایشان پتانسیل بیمارستان را بسیار بالا ارزیابی کردند و با توصیه به مسئولان بیمارستان در جهت تقویت امور آموزشی و توانمندسازی نیروهای انسانی ، تاکید کردند: هر چقدر برای نیروی انسانی هزینه کنید برگشت آن به پیشرفت منتهی خواهد شد و از سویی، کمبود نیروی انسانی است که مانع از اجرای بسیاری از شاخص های مورد تایید وزارت بهداشت خواهد شد.
   گفتنی است، اعتبار بخشی، فرآیند خود ارزیابی و ارزیابی خارجی است که در سازمان های بهداشتی و درمانی، جهت ارزیابی سطح عملکرد آنها در رابطه با استانداردهای معین و راه های اجرای بهبود مستمر صورت می گیرد.
    اعتبار بخشی تنها به وضع استانداردها نمی پردازد بلکه ، ابعاد تحلیلی، مشاوره ای و بهبودی دارد. و موضوعات پزشکی مبتنی بر شواهد، تضمین کیفیت، اخلاق پزشکی و کاهش خطای پزشکی نیز نقش کلیدی در این فرآیند دارد.

 


انتهای پیام/
تهیه خبر: تهرانی زاده


٠٨:٤١ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٠٣    /    تعداد نمایش : ٩٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج