چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

دو بخش بستری مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی مورد بهره برداری قرار گرفت

    دو بخش بستری مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) تحت عنوان " مهر 1 و 2 "  پس از بازسازی و تجهیز توسط جمعی از خیران سلامت ، روز جمعه (22 اردیبهشت ماه)  با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت ،مسئولان مجمع خیران سلامت و ریاست و معاونان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، مورد بهره برداری قرار گرفت.

     به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر "سیدمحمدهادی ایازی"  معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، در مراسمی که به این منظور در محل مرکز روانپزشکی رازی برگزار شد ، با اشاره بر این که باید زمینه‌های لازم برای مشارکت مردم در حوزه سلامت فراهم شود، گفت: تسهیل کار خیرین و انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌ نهاد باید اولویت اول ما باشد.

     وی افزود: در حال حاضر ۶۲۰ سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت وجود دارند که بخش عمده‌ای از فعالیت آن‌ها در حوزه فرهنگ‌سازی و پیشگیری است.

    دکتر سید محمدهادی ایازی با اشاره به نقش موثر سمن‌ها و نهادهای اجتماعی در حوزه سلامت روان، گفت: نهادهای اجتماعی و انجمن‌ها باید مطالبات خود را بیان کنند و در قالب سمن‌ها نگاه خود را اعلام و پیگیر مطالبات خود باشند و بعد از آن ، مساله را رسانه‌ای کنند تا مسوولان نیز دغدغه آن‌ها را برطرف کنند.

    معاون اجتماعی وزیر بهداشت همچنین با یادآوری اینکه در دولت یازدهم به موضوع سلامت روان اهمیت بیشتری داده شد، افززود: در این دوره توانستیم هزار تخت روان‌پزشکی را در کشور راه‌اندازی کنیم و طی چند ماه آینده نیز ۲۵۰ تخت دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

     گفتنی است از یک‌سال‌ونیم پیش یکی از اعضای مجمع خیرین کشور ، بازسازی و تجهیز دو بخش مهر 1و 2 را پذیرفت و این کار با تلاش شبانه‌روزی و همت او و جمعی از خیران به ثمر نشست

    بخش های مهر ۱ و ۲ ، هر کدام با ظرفیت ۴۰ تخت از بخش‌های قدیمی با پیشینه بالای ۴۰ سال بودند که با بودجه‌ای حدود دو میلیارد تومان ،نوسازی و بهسازی شدند.

    همزمان با برگزاری مراسم بهره برداری از دو بخش بازسازی شده مهر ، گردهمایی خیرین مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی نیز با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت برگزار ، و برنامه ها و پروژه های در دست اقدام ، با ایشان در میان گذاشته شد.

    همچنین در حاشیه این مراسم ، دکتر ایازی از پروژه ساخت بخش "نظام‌مافی" با ظرفیت ۱۵۰ تخت که تا کنون ۹۵ درصد پیشرفت داشته است و از سوی موسسه خیریه شادروان نظام‌مافی، رو به اتمام است، بازدید کرد.

    بیمارستان روانپزشکی رازی با حدود ۱۰۰ سال قدمت، تحت پوشش و مدیریت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، یکی از بزرگترین مراکز روانپزشکی در خاورمیانه است که با بهره گیری از توان علمی اساتید و متخصصان بنام روانپزشکی کشور و کادر پرستاری مجرب و دانشگاهی ، به بیماران مبتلا به انواع اختلالات اعصاب و روان سراسر کشور ،خدمات درمانی و توان‌بخشی ارایه می دهد.


انتهای پیام /

 


١١:٢٠ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٨٦    /    تعداد نمایش : ١٢١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج