چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی

   معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طی مراسمی با حضور روسای مراکز تحقیقات این دانشگاه ، ضمن قدردانی از خدمات دکتر " علی فرهودیان " رئیس سابق مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد ، دکتر " طارمیان " را بعنوان رئیس جدید این مرکز معرفی کرد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " حمیدرضا خانکه " در این نشست ، مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه ، را یکی از مراکز بزرگ و بنام کشور عنوان کرد و گفت که این مرکز از قدمت ، پیشینه و تاریخچه برخوردار بوده و فعالیت آن برای کشور بسیار ارزشمند است .

    وی افزود: طی سال گذشته ، موافقت اصولی با فعالیت این مرکز کسب شد ضمن آنکه برد روانپزشکی دانشگاه در نظر دارد تا بخش اعتیاد بیمارستان روانپزشکی رازی با سرپرستی مرکز تحقیقات اعتیاد راه اندازی شود.

   دکتر خانکه با اشاره به اینکه دکتر فرهودیان از سال گذشته برای ایجاد فرصت مطالعاتی ، تصمیم به کناره گیری از مسئولیت ریاست این مرکز را گرفت ، از سوابق دکتر طارمیان گفت که می تواند فرد مناسبی برای این مسئولیت باشد.

    وی افزود: دکتر فرهودیان فردی با شخصیت و بدون حاشیه هستند که شاید من با ایشان به دلیل سیاست های مدیریتی و اعمال شاخص های وزارت بهداشت و از سویی ، نگاه ایشان که روی مشکلات جامعه بیشتر نظر داشتند،اختلاف نظر داشتیم ولی همیشه برایشان احترام قائل بودم و اعمال شاخص های وزارت بهداشت و دیدگاه وزارتخانه برای ادامه فعالیت مراکز تحقیقاتی اجتناب ناپذیر است.

    معاون تحقیقات دانشگاه علوم بهزیستی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از رشد 60 درصدی طی دو سال اخیر در زمینه فعالیت های پژوهشی گفت که هر سال 30 درصد رشد فعالیت داشتیم و همچنان دنبال سیاست های تشویقی برای کاربیشتر بویژه برای دانشجویان دکتری هستیم،ضمن آنکه محدودیت پرداخت را برای دانشجویان دکتری برداشته ایم و معادل سقف اساتید،دریافت می کنند.

   وی اظهارداشت : طی سال گذشته پاداش مقالات دو برابر شد ، پرداخت ها براساس نرم افزار پژوهان بصورت منظم و دقیق انجام می شود و پاداش مقالات نمایه شده افزایش یافته است .

    دکتر خانکه با اشاره به اینکه بستر فعالیت های پژوهشی کاملا فراهم است ، افزود: باید ارتباط بین مراکز تحقیقات و گروههای آموزشی افزایش یابد ، ضمن آنکه امکان پرداخت پاداش خاص برای فعالیت های فوق العاده نیز وجود دارد.

    ******

    دکتر " علی فرهودیان " رئیس سابق مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد ، در ادامه این نشست ، ضمن تشکر از همکاران این مرکز و مسئولان دانشگاه ، گفت : طی این سالها تلاش کردیم که امتیاز لازم را از وزارت بهداشت دریافت کنیم و امیدوارم که مسئولان ، فراتر از نگاه وزارت بهداشت ، به مسایل جامعه نیز توجه داشته باشند.

    وی افزود: با توجه به شناختی که از دکتر طارمیان دارم ، از انتخاب ایشان تشکر می کنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

    دکتر " طارمیان " رئیس جدید مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد نیز با معرفی خود که روانشناس بالینی است و دوره دکترا را در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گذرانده است ، از مسئولان دانشگاه تشکر کرد که مسئولیت مرکز تحقیقات اعتیاد را به ایشان واگذار کردند .

    وی با ابراز امیدواری که بتوانیم بموازات اهداف دانشگاه ، به اهدافی که مورد نظر دکتر فرهودیان بوده نیز بپردازیم ،  افزود: بواسطه آشنایی با اساتید و متخصصان دانشگاه لندن که دوره فلوشیپ خود را در آنجا گذراندم ، شاید بتوان در اجرای برنامه ها و برخی از پروژه های تحقیقاتی ، از آن اساتید نیز کمک گرفت.

    در ادامه این مراسم ، دکتر " روشنک وامقی " ، دکتر " جعفری " و دکتر " دلبری " ، از جمله روسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه ، ضمن خیرمقدم به دکتر طارمیان ، از  همکاری خوب دکتر فرهودیان و شخصیت برجسته ایشان تعریف کرده و برایشان آرزوی موفقیت کردند.

    معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در پایان مراسم نیز با اهدای هدیه و اعطای تقدیرنامه به دکتر فرهودیان ، از خدمات ایشان قدردانی کرد و  حکم مسئولیت مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد (اعتیاد) دانشگاه را به دکتر طارمیان ارائه داد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٢١:١٢ - چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٨    /    تعداد نمایش : ١١٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج