چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

برگزاری سومین گردهمایی نمایندگان استانی موسسه "کارآفرینان آوا سلامت " در دانشگاه علوم بهزیستی  سومین گردهمایی نمایندگان استانی موسسه " کارآفرینان آوا سلامت " با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت ، ریاست و معاون توسعه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، و نمایندگان موسسه کارآفرینان آوا سلامت در دانشگاههای علوم پزشکی استانهای مختلف ، در سالن اجتماعات دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد.


     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " سیدعلی صدرالسادات " معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت ، در جمع نمایندگان موسسه آوا سلامت، گفت : هرچند سالهاست که موسسات مختلف برای تامین نیروی انسانی بخش دولتی ، فعالیت می کنند، اما موسسه آوا سلامت با هدفی متفاوت و جدید تشکیل شده است و به موضوع تامین نیروی انسانی ، از نگاه کارفرما می پردازد.


    وی ، این موسسه را وابسته به وزارت بهداشت و مسئول تامین نیروی انسانی عمدتا برای مراکز درمانی معرفی کرد و افزود: کسانی که در مراکز درمانی و بیمارستانهای دولتی مشغول به کار هستند هر روز در معرض فشارها و استرس های فراوان می باشند و نگهداری و توسعه این نیروها ، کار مهمی است.


    دکتر صدرالسادات تاکید کرد: بنابر این کار ما با بستن قرارداد با نیروهای انسانی ، به پایان نمی رسد بلکه وظیفه ما ، تامین ، نگهداشت ، توسعه و پرورش آنان است.


    وی افزود: موسسه مسئولیت دارد که نیازهای این نیروها را درست تشخیص داده و برای آنان ، برنامه داشته باشد. و روابط را بگونه ای هماهنگ کند که نیروهای شرکتی نیز بتوانند حتی الامکان از امکانات رفاهی مطابق با کارکنان دولت استفاده کنند و فاصله این نیروها با یکدیگر در محیط کار ، به حداقل برسد.


   معاون توسعه وزارت بهداشت اظهارداشت: اگر بتوانیم در جذب و آموزش و پرورش و در بحث های رفاهی ، برای کارکنان شرکتی ، انگیزه کافی را ایجاد کنیم تا آنان احساس کمبودی نکنند، مطمئنا اثربخشی این نیروها نیز بیشتر خواهد شد.


    وی تصریح کرد: بایستی فراتر از نیروهای قراردادی به این افراد نگاه کنید و برای آموزش ، مسایل رفاهی و توسعه آنان ، برنامه داشته باشید.


    دکتر صدرالسادات با تاکید بر کیفیت خدمات موسسه آوا سلامت ، افزود: موسسه باید به رشدی برسد که دانشگاهها خودشان به دنبال خدمات موسسه باشند و به کیفیت این خدمات مطمئن باشند.


   وی همچنین گفت: موسسه آوا سلامت ، باید در حد امکان به مشکلات خانوادگی و زندگی نیروهای تحت پوشش توجه کرده و نسبت به رفع آن همکاری کند و با نیروهایی موثر و اثربخش ، بتوانند نقش فعال در دانشگاههای علوم پزشکی داشته باشند.


    وی همچنین نمایندگان موسسه آوا سلامت در دانشگاههای علوم پزشکی را به حاکم کردن رفاقت بر روابط در نظام اداری توصیه کرد و افزود: این به معنی بی توجهی به قوانین نیست بلکه شما و نیروهای تحت پوشش باید خود را اعضای یک خانواده بدانید و با همدلی و هماهنگی یکدیگر در جهت تحقق اهداف دانشگاه و در نهایت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی فعالیت کنید.


   ******


    دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی پیش از سخنان معاون توسعه وزارت بهداشت ، ضمن عرض خیرمقدم به دکتر " صدرالسادات " معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت ، حضور ایشان در دانشگاه علوم بهزیستی را مانند همیشه منشاء خیر و برکت دانست.


     وی با اشاره به فعالیت خوب شرکت آوا سلامت ، گفت: دانشگاه علوم بهزیستی پیش از تشکیل این شرکت، برای جذب نیرو مشکل داشت اما با تشکیل این موسسه ، بسیاری از مشکلات در ارتباط با تامین نیرو رفع شده است.


     وی ، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را دانشگاهی منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، معرفی کرد و افزود: بیشتر  دانشجویان این دانشگاه ، در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند و خدماتی که در بیمارستانها و مراکز پزشکی – توانبخشی این دانشگاه ارائه می شود ، کم نظیر است.


   ******


    " فردی " مدیرعامل موسسه کارآفرینان آوا سلامت نیز در این نشست ، از حضور معاون توسعه وزارت بهداشت در گردهمایی نمایندگان موسسه تشکر کرد و از مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر نجفی پور معاون توسعه و مدیریت منابع این دانشگاه و مدیران این مجموعه بابت همکاری و هماهنگی کامل با موسسه آوا سلامت قدردانی کرد.


   وی گفت که موسسه آوا سلامت هم اکنون ، 34 مورد قرارداد با 23 دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور را با افرادی هوشمند ، چالاک و دانا ، مدیریت می کند.


   فردی افزود: هرچند که ماموریت خاص و سختی را پذیرفتیم ولی خوشبختانه در مسیر درست حرکت می کنیم و ان شاالله بتوانیم به شایستگی از عهده مسئولیت خود بربیائیم .


    مدیرعامل موسسه کارآفرینان آوا سلامت در پایان سخنانش ، تاکید کرد که بیشتر از پرکاری ، به کار هوشمندانه نیاز داریم تا پایداری موسسه را تضمین کنیم.


    در پایان این مراسم ، معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با اعطای لوح تقدیر به دکتر " نجفی پور " و دکتر " ستایش " معاون توسعه و مدیر امور مالی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، بابت خدمات صادقانه و همکاری و هماهنگی در امور با موسسه آوا سلامت قدردانی کرد.


    سپس ، شرکت کنندگان در ادامه این نشست ، به ارائه گزارش ها و طرح مسایل و مشکلات در دانشگاههای محل ماموریت و تبادل نظر با مسئولان این موسسه پرداختند.


 انتهای پیام /


تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٢١:٣٦ - 1395/10/09    /    شماره : ٩٦٤٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢خروج